Smaller Default Larger

Перша Свята Меса Папи Франциска в Грузії

Найважливішою подією другого дня Апостольського візиту Папи Франциска в Грузії була Свята Меса, відслужена вранці 1 жовтня 2016 р., на стадіоні імені Міхеїла Месхі в столиці Грузії Тбілісі. «Маленьке улюблене стадо Грузії, що дуже багато посвячуєшся добродійності та освіті, прийми заохочення Доброго Пастиря, довірся Тому, хто бере тебе на рамена й утішає!» – сказав Папа Франциск під час Євхаристійного богослуження, яке служилось латинською та грузинською мовами.

Вже від світанку, хоч температура була тільки 8 градусів та віяв холодний вітер, стадіон, що вміщає 27 тисяч місць, почав заповнюватись учасниками Святої Меси, що прибули з різних куточків Грузії. У богослуженні брали участь тисячі католиків різних обрядів – латинського, вірменського та халдейського, – численні священики та богопосвячені особи, а також чимало православних,  переважно молодих людей, які хотіли побачити та почути Папу Франциска, а представники інших віровизнань, зокрема мусульмани, та влади. Був присутній також і президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Перед початком Святої Меси під радісні оплески та спів Святіший Отець об’їхав сектори, щиро вітаючи вірних та благословляючи дітей.

Вірні зосереджено вислухали проповідь Вселенського Архиєрея, який говорячи про «малий шлях» до Бога, вказаний святою Терезою від Дитятка Ісуса, – за римо-католицьким календарем цей день є спомином саме цієї святої, – закликав до смиренності, справжньої євангельської простоти та дитячої довіри до Бога.

Молитва вірних читалась грузинською, англійською, вірменською, арамейською, російською та польською мовами.

Наприкінці Святої Меси в імені всіх католицьких Церков Грузії – римо-католицької, вірменської та халдейської – виступив Апостольський Адміністратор Кавказу для римо-католиків єпископ Джузеппе Пасотто. Він підкреслив, що Свята Меса дозволила їм особливим чином зрозуміти велич буття частиною Вселенської Церкви на чолі з Наступником святого Петра. Ця єдність долає кордони обрядів і церковних традицій. Він  також зазначив, що два папські візити – святого Папи Івана Павла II в 1999 році і теперішній Папи  Франциска –  вказують на особливе місце, яке грузинський народ займає в серці Святішого Отця.
На закінчення Папа Франциск подякував за щирі слова Апостольського Адміністратора Кавказу та привітав присутніх єпископів, священиків, вірних, що прибули з сусідньої Вірменії, президента Грузії, представників влади, вірних інших християнських віровизнань, просячи молитись за нього, запевнив, що буде про всіх пам’ятати та ще раз подякував, цим разом грузинською мовою: «Діді мадлоба!» - «Щиро дякую!»

У другій половині дня в храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбудеться зустріч Папи з духовенством та богопосвяченими особами. Потім перед приміщенням поліамбулаторії «Redemptor Hominis» на околиці Тбілісі, якою опікуються Отці Камілліяни, Святіший Отець зустрінеться з працівниками церковних харитативних установ і з особами, якими вони опікуються.

День завершиться відвідинами головного храму Грузинської Православної Церкви – патріаршого собору Светіцховелі (Животворящого Стовпа) в місті Мцхета.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції