З ініціативи Єпископської Конференції Швейцарії 26 серпня 2017 р. відбудеться 7-ма проща африканських вірних, які проживають у Швейцарії, до «Чорної Богородиці» в Айнзідельні. Організатори паломництва очікують понад 350 паломників, що походять з різних африканських країн, окрім численних хорів, запрошених прикрасити зустріч своїм співом. Темою цієї 7-ї зустрічі африканських вірних є гасло: «Усіх ласкаво просимо!»
Проща розпочнеться о 10:30 місцевого часу на площі перед Абатством Айнзідельн Хресною Дорогою із літургійним співом, притаманним африканським країнам. По закінченні хресної ходи, о 12:30 єпископ Маркус Бухель, Ординарій Санкт-Ґаллен, очолить Святу Месу в храмі вищезгаданого Абатства.
Як вважають швейцарські єпископи, під час цього паломництва африканці, що проживають у Швейцарії, матимуть можливість виявити свою віру відповідно до своїх традицій, але також разом помолитись за державу, яка їх прийняла. В той же час, головним мотивом організації цього паломництва є показати світовій громадськості, що у Швейцарії присутні християни також і з африканського континенту і що сьогодні важливо сприяти культурі зустрічі.
Статуя «Чорної Богородиці», перед якою молитимуться паломники, знаходиться в серці монастиря Айнзідельна, тобто в каплиці, збудованій над келією монаха-пустельника Майнрада, від якого й бере початок монаше життя на цих землях. На жаль, оригінальна статуя не збереглася до наших днів, бо була знищена пожежею, яка трапилась в монастирі у 1465 році. Сьогодні в каплиці розміщена копія статуї, виготовлена із дерева липи у другій половині ХV століття.
Статуя почорніла задля кіптяви від свічок, які горіли поряд, а також була дещо знищеною в період французької революції. З часом її помалювали у чорний колір, тому сьогодні її називають «Чорною Богородицею». Від ХVI століття її одягають в шати різного кольору, відповідно до літургійного циклу. Варто також пригадати, що у 1984 році, під час апостольської подорожі до Швейцарії, санктуарій в Айнзідельні відвідав святий Іван Павло ІІ.
Радіо Ватикану