Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав освятив та відкрив сьогодні, 7 травня 2018 року, приміщення Патріаршого адміністративного центру УГКЦ в Києві.
На освяченні були: владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, патріарший економат УГКЦ; владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ; владика Йосип (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ; п. Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні; благодійники та жертводавці; народні депутати; усе духовенство Київської архиєпархії та працівники Патріаршої курії.
«Ми сьогодні переживаємо без перебільшення історичну хвилину. Цю хвилину можна порівняти лише з подією освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві п'ять років тому», – наголосив Глава УГКЦ.
Блаженніший Святослав пригадав, який дивний Божий задум. «П'ять років тому ми святкували 1025-річчя Хрещення Руси-України. І освятили Патріарший собор. Цього року ми святкуємо 1030 років Руси-України. І тут, на берегах сивого Дніпра, ми освячуємо Патріарший адміністративний центр, який справді стає серцем усієї Української Греко-Католицької Церкви в Україні і на поселеннях. У людей є збіги обставин, а у віруючих людей є Божий задум. І через ці події, обставини, осіб, яких Господь тут зібрав, Він намагається нам розкрити, пояснити свій задум», – додав Предстоятель.
На переконання Глави Церкви, так само втілюється в життя задум великого будівничого цього Патріаршого центру – Блаженнішого Любомира. Бо він бачив Патріарший собор і Адміністративний центр як єдине ціле.
Предстоятель розповів, що Церква видає багато листів, декретів, актів, які підписуються: дано в Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового. «Багато людей, які читають це, запитують себе, а де ж то дано, де є місце біля Патріаршого собору, де це все народжується і посилається по всій вселеній, де б’ється українське серце. І сьогодні ми можемо сказати, це все діється тут», – сказав Блаженніший Святослав.
«Ми сьогодні без перебільшення відкриваємо двері батьківського дому – двері Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні ми насамперед дякуємо Господу Богу за те, що сьогодні дав нам цей дар. Ми тут будемо обіймати кожного сина і доньку нашої Церкви, яка буде приходити до дому отця», – відзначив духовний лідер греко-католиків.
На його думку, цей дім має стати місцем не тільки, де приймаються рішення. «Це має бути не тільки те місце, – сказав Глава Церкви, – де, фактично, відбувається управління нашою Церквою на вселенському рівні. Це не тільки місце, де знаходитимуться всі виконавчі структури нашої Церкви, зокрема центральні тут, у Києві. Передусім це простір спілкування і зустрічі. Простір, де ми будемо творити необхідні умови, аби можна було зустрічатися».
«Я б дуже хотів, щоб кожен, хто переступає поріг цього дому, приходив сюди з надією. Хай люди приходять з надією, що дає можливість бачити майбутнє, вибудовувати перспективи і будувати наше життя в надії на Господа Бога, який через нашу спільну працю промовлятиме до нас», – побажав Блаженніший Святослав.
Глава Церкви висловив радість, що тепер усі працівники Патріаршої курії та Київської архиєпархії працюватимуть разом, а не будуть розкидані по різних куточках Києва. Також тут удень і вночі під одним дахом перебуватиме Глава УГКЦ.
Предстоятель склав слова великої подяки всім тим, хто подарував нам цей дім, який сьогодні освячуємо. «Сьогодні лину з молитвою в різні кінці земної кулі. Бо ми знаємо, що цей Патріарший собор і цей дім будували наші люди, які мешкають у різних куточках світу. Гадаю, що присутність сьогодні між нами Посла Канади є знаком великої співучасті не тільки українців у Канаді, а й у всьому світі, аби ми цей дім мали», – зазначив архиєрей.
Також подякував усім тим, хто невтомною працею зводив цей будинок. Зокрема дякували отцеві Петрові Федюку, який представляє будівельну дирекцію, що споруджувала цей дім.
Особливо подякував львівській фірмі «Ріел», яка, де-факто, завершила будівництво.
Також Предстоятель згадав із вдячністю усіх тих, які і працею, і молитвою, і порадою, і контактами з різними органами місцевої влади допомогли, аби цей день настав.
Подякував і Митрополитові Володимиру, який доклав багато зусиль, аби цей день міг настати. Крім того, Глава Церкви подякував владиці Йосипу, владиці Богданові, які не тільки своїми руками, а й своїм серцем доклалися до зведення цього дому.
«Нехай Господь Бог вигородить усіх вас. А ті, які ввійдете в ці приміщення, пам’ятайте, що хтось вам їх подарував з певним завданням, з певною місією. Ми щодня повинні в Господа Бога відкривати цей Його задум щодо нашої праці і разом його втілювати. Нехай милостивий Господь замешкає сьогодні в цьому домі», – побажав Блаженніший Святослав.