Smaller Default Larger

“Цей храм є і буде часом та простором зближення між Богом і людиною”, - Глава УГКЦ у Чернівцях

 

Український народ потребує Небесного Отця, який завжди готовий вислухати кожного, але він має вірити у зцілення.

На цьому наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав до вірян під час Архиєрейської Божественної Літургії в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях у неділю, 9 грудня 2018 року. Предстоятель УГКЦ освятив головну частину храму – святилище, яке нещодавно було реконструйоване і розписане в сучасному стилі.

“Боже Слово, яке Небесний Отець скерував сьогодні до нас через слова Священного Євангелія від апостола Луки, благовістує нам нашого Бога, який слухає людину”, — промовив на початку своєї проповіді до вірних духовний лідер греко-католиків.

“Ісус Христос хоче показати нам, що віра в Бога — це не якась завчена формула, не список істин, які хтось може визнати, бо їх не розуміє. Віра — це крик людини за Богом. Віра — це дорога, зближення з Ісусом. Віра — це зустріч із живим Богом. Віра — це пошук повноцінного життя, віра — це зцілення”, — підкреслив Глава Церкви.

А пізніше додав: “Цей храм та стіни, мабуть, наповнені молитвою сотні тисяч людей, які тут взивали до нашого Спасителя словами: “Рятуй нас!”... У цьому храмі ми чуємо, як Бог ставав нашим ближнім навіть тоді, коли всі нас забули й покинули”.

На його думку, нам потрібно шукати особисту дорогу до святості, до храму та зустрічі з Всевишнім. “Цей храм є і буде часом та простором зближення між Богом і людиною; моментом, коли нас буде торкати Божа рука і Його благодать, коли ми будемо разом прозрівати й будемо дивитися на світ, на себе і ближнього новими очима віри. Адже справжнім сліпцем є той, хто не вірить”, — вважає очільник греко-католиків.

За його словами, освячення святилища є ніщо інше, як свято оновлення катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях, моментом оновлення і просвітлення. “Ісус Христос звертається до всіх нас, християн, щоб ми зауважили мільйони українців, які волають за Богом. Як учні Христові, ми маємо бути посередниками зустрічі з Ним”, — запевнив Предстоятель.

 

 

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав подякував єпископам за присутність, зокрема владиці Йосафату Мощичу за служіння та працю в єпархії нашої Церкви в Чернівцях, а також тим, хто долучився до розвитку собору. Відтак влада області за внесок духовного відродження вручила Блаженнішому Святославу почесну відзнаку.

Наприкінці Богослужіння Глава УГКЦ закликав вірян помолитися за православних українців і Об’єднавчий собор, який запланований на 15 грудня, а також за Україну та чесні й справедливі вибори.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції