Smaller Default Larger

Призначено Апостольського Екзарха для українців греко-католиків у Італії

 

Святіший Отець припинив мандат Апостольського Адміністратора вакантного осідку Екзархату, створеного 11 липня 2019 року, та призначив Екзархом владику Діонісія Ляховича.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У суботу, 24 жовтня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець припинив мандат Апостольського Адміністратора sede vacante Екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії в особі кардинала Анджело Де Донатіса, Вікарія Його Святості для Римської дієцезії. Водночас, повідомляється, що Святіший Отець призначив Апостольським Екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії Преосвященного владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього Делегата цієї церковної структури, перенісши його із титулярного осідку Еґнації.

 

  • Апостольський екзархат

Як повідомлялося раніше, 11 липня 2019 року було проголошене рішення Папи Франциска про створення Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Ця церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145-ти громадах, здійснюють понад 60 священиків. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату є парафіяльний храм святих Сергія і Вакха в Римі. На чолі тимчасово вакантного осідку Святіший Отець поставив кардинала Анджело Де Донатіса як Апостольського Адміністратора.

Початок масової присутності українців греко-католиків в Італії сягає своїм корінням кінця минулого століття. Душпастирська опіка здійснювалася в рамках Служби «Migrantes» Італійської Єпископської Конференції через призначення національного координатора, а душпастирі в громадах призначалися місцевими дієцезальними єпископами. Зв’язок з матерньою Церквою забезпечувався також і через особу Апостольського Візитатора.

 

  • Біографічна довідка

Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, народився 2 липня 1946 року Помбасі, Ітайополіс, штат Санта-Катаріна, Бразилія. Вступивши до Василіанського Чину святого Йосафата, 30 березня 1970 року склав вічні обіти, а 8 грудня 1972 року прийняв священиче рукоположення.

Після навчання у Папському Інституті святого Ансельма та Папському Григоріянському Університеті, о. Діонісій виконував різні душпастирські служіння та займався академічною діяльністю на батьківщині, впродовж 8 років був ректором Семінарії та Інституту Філософії в Куритибі. В 1991 році приїхав в Україну для відродження філософсько-богословських студій Василіянського Чину. Від 1996 по 2004 рік виконував служіння Протоархимандрита Василіянського Чину святого Йосафата.

21 грудня 2005 року було проголошено про призначення о. Діонісія Ляховича Куріальним Єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископа, а 26 лютого 2006 року в Прудентополісі, Бразилія, відбулася єпископська хіротонія. Папа Венедикт ХVІ 7 січня 2009 призначив владику Діонісія Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Після проголошення Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, Апостольський Адміністратор призначив його делегатом з усіма правами.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції