Smaller Default Larger

В Ужгороді відбувся семінар, присвячений отцю Атанасію Пекарю ЧСВВ та його «Нарисам історії Церкви Закарпаття»

 

1 березня 2018 р., при Кафедрі історії України Ужгородського Національного Університету, відбувся семінар, присвячений отцю Атанасію Пекарю ЧСВВ та його «Нарисам історії Церкви Закарпаття».

Семінар був організований Василіянською Провінцією Св. Миколая в Україні, у співпраці з Кафедрою історії України Ужгородського Національного Університету та Інститутом історії Церкви Українського Католицького Університету.

Датою проведення семінару був день народження о. Атанасія Пекаря, який народився 1 березня 1922 р.

 

Модератором семінару, який складався з трьох доповідей та дискусії, був пан Олег Турій – Директор Інституту історії Церкви УКУ.

На початку, Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні – о. Андрій Белеканич ЧСВВ, виступив перед учасниками з вітальним словом.

 

Опісля були представлені три доповіді:

  • 1. Життєвий шлях та служіння о. Атанасія Пекаря, ЧСВВ (Доповідач: о. Єронім Грім, ЧСВВ, ліценціат з історії Церкви, віце-ректор з навчальної частини ВІФБС)
  • 2. Нарис історії Церкви Закарпаття Атанасія Пекаря як науковий та навчальний доробок (Доповідач: Віктор Кічера, кандидат історичних наук, доцент Кафедри історії України УжНУ)
  • 3. Творча спадщина о. Атанасія Пекаря, ЧСВВ: масштаби і спрямування (Доповідач: Володимир Мороз, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту Історії Церкви УКУ)

 

Після доповідей розпочалася друга частина семінару, під час якої відбулося підбиття підсумків та дискусія.

Розпочав цю частину Преосвященний Владика Ніл (Лущак) ЧБМ – Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії, поділившись з учасниками своїми думками стосовно семінару і самої постаті о. Атанасія Пекаря.

Опісля Модератор п. Олег, по черзі надав слово учасникам дискусії згідно програми семінару. Ці виступи мали:

  • Роман Офіцинський – доктор історичних наук, професор, завідувач Кафедри історії України УжНУ,
  • Юрій Данилець – кандидат історичних наук, доцент, докторант Кафедри історії України УжНУ,
  • о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ – ліценціат з історії Церкви, Голова Місії Постуляційного Центру беатифікації УГКЦ,
  • о. Михайло Михайлець – викладач Ужгородської богословської Академії ім. блаж. Теодора Ромжі.

 

Після виступів згаданих дискутантів, слово мали теж інші учасники семінару.

Загалом учасники висловили вдячність організаторам семінару та сподівання, що такі наукові зустрічі будуть проводитися й надалі.

 

Окрім згаданих учасників, в семінарі взяли участь:

  • Отці Василіяни: о. Віталій Попадюк ЧСВВ – Директор Василіянського видавництва «Місіонер», о. Маракій Ленів ЧСВВ – Ігумен та о. Павло Ясиновський ЧСВВ з Василіянського монастиря в м. Дрогобичі, о. Іван Майкович ЧСВВ – Ігумен Крехівського монастиря, о. Никанор Ситар ЧСВВ та д. Піо Павлик ЧСВВ з Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій, о. Тарас Іванина ЧСВВ – Настоятель Боронявського монастиря, о. Веніамин Довганич ЧСВВ – Настоятель Мукачівського монастиря, о. Михайло Станко – Намісник та о. Лука Буняк ЧСВВ і бр. Домінік Костак ЧСВВ з Малоберезнянського монастиря.
  • Сестри Чину Св. Василія Великого з м. Ужгорода, м. Хуста та м. Перечина.
  • Науковці, професори, діячі культури і науки та студенти.

 

На завершення семінару відбулося підбиття підсумків, після чого Секретар Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько ЧСВВ виступив з подячним словом, в якому теж наголосив, що цей рік в Провінції Св. Миколая буде по-особливому присвячений о. Атанасію Пекарю та його науковій спадщині.

Останньою частиною семінару була зустріч усіх учасників за кавою, під час якої була можливість познайомитися, поспілкуватися та придбати усі три томи Нарисів історії Церкви Закарпаття, авторства о. А. Пекаря.

 

З нагоди цього наукового заходу, Провінцією Св. Миколая була видана брошура з біографією о. А. Пекаря і загальним оглядом його Нарисів Історії Церкви Закарпаття, а також пам’ятна картка з фотографією о. Атанасія, його висловом і підписом, для усіх учасників.

  

 

 

АУДІОЗАПИС: Семінар - частина друга - дискусія:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.