Smaller Default Larger

Протоігумен Провінції

 

Протоігумен Провінції Святого Миколая отець Франціск Онисько ЧСВВ

 

Отець Франціск Михайло Онисько ЧСВВ народився 17 жовтня 1980 року, у с. Боржавське (Виноградівський район, Закарпатська область – Україна), в сім’ї Юрія і Ганни. Має також трьох молодших братів: Миколу, Івана і Юрія. Того ж місяця і року отримав св. Тайну Хрещення і Миропомазання у с. Онок, Виноградівського р-н.

Оскільки батьки неодноразово змінювали місце проживання і праці, то неповну середню освіту Михайло здобував у різних школах:

1986-1992 рр. – м. Лисичанськ, м. Северодонецьк (Луганська обл.)

1992-95 рр. – с. Великі Ком’яти, с. Боржавське (Закарпатська обл.)

На покликання до богопосвяченого життя юнака, значною мірою вплинув приклад владики Івана Маргітича, якому він майже щодня прислуговував під час Божественної Літургії у с. Боржавському протягом 1994-1995 рр.

У 1995 р., за рекомендацією вл. І. Маргітича, вступив до Ліцею Отців Василіян у м. Жовкві (Львівська обл.), де здобув повну середню освіту, а також глибше запізнався з василіянською духовністю і монашим способом життя.

3 липня 1997 р. – вступив на новіціят Отців Василіян у Малому Березному (Закарпатська обл.), під проводом Магістра о. Віктора Батога ЧСВВ. (Початковий етап кандидатури провів під проводом о. Бориса Краснобродського ЧСВВ та о. Мелетія Малинича ЧСВВ).

7 червня 1998 р. – у свято Зіслання Св. Духа, був облечений в монаший одяг та прийняв ім’я Франціск (покровитель св. Франціск Ассізький – 17 жовтня).

28 липня 1999 р. – склав Першу тимчасову професію у м. Мукачеві на свято Успіння Пресвятої Богородиці.

1999-2000 рр. – проходив підготовчий курс до вищих студій у Василіянському інституті в м. Золочеві (Львівська обл.).

2000-2004 рр. – філософсько-богословські студії в м. Варшаві (Польща), на Папському теологічному відділі (Секція св. Івана Хрестителя).

2004-2006 – богословські студії у Львівській вищій духовній семінарії Св. Йосифа РКЦ (смт. Брюховичі).

Студії завершив отриманням диплому в червні 2006 р. у Папській Теологічній Академії в Кракові (Польща), здавши екзамен «Ex universa theologia» та захистивши дипломну працю з філософії духовості на тему «Концепція присутності відчуттів у волі та їхня роль у містичному з’єднанні з Богом згідно творів св. Томи Аквінського» (Koncepcja obecności uczuć w woli oraz ich rola w mistycznym zjednoczeniu z Bogiem według św. Tomasza z Akwinu).

29.05.2005 р. – склав Довічну професію у Василіянському Чині Св. Йосафата, в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян.

25.02.2006 р. – у м. Ужгороді, в єпископській каплиці, отримав дияконські свячення з рук Преосвященного Кир Мілана Шашіка – тодішнього Апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії.

25.06.2006 р. – в м. Львові, у Василіянському Монастирі Св. Онуфрія, отримав пресвітерські свячення з рук Преосвященного Кир Павла Хомницького ЧСВВ – Єпарха Стемфордського.

Влітку 2006 р. був призначений на монаше і душпастирське служіння до Малоберезнянського монастиря, в якому виконував різні парафіяльні обов’язки, зокрема проводив катехизації перед прийняттям Святих Тайн: Хрещення та Подружжя й готував щомісячні хресні дороги з повчаннями по Чернечій горі.

У 2008 р. розпочав навчання на філософському факультеті у Папському григоріянському університеті в Римі.

Грудень 2008 – січень 2009 – допомагав в душпастирському служінні у Боронявському монастирі.

2-4 лютого 2009 р., брав участь у першій Капітулі відновленої (від 25.10.2008) Провінції Св. Миколая в Україні, виконуючи завдання асистента секретаря.

11.02.2009 р. – був призначений Провінційним секретарем відновленої Провінції Св. Миколая і присвятив себе цьому служінню протягом 10 років.

В першій каденції (2009-2012 рр.) був відповідальний за створення Секретаріяту і Архіву нововідновленої Провінції та налагодження діяльності цих структур. А також протягом двох каденцій був особистим секретарем Протоігумена.

Під час другої каденції (2012-2016 рр.) був відповідальний за створення офіційного веб-сайту Провінції і його подальшого функціонування. В ці роки також започаткував і розвинув мультимедійну базу даних Провінції й став головним відповідальним за Засоби масової інформації Провінції.

Третю каденцію (2016-2019 рр.) присвятив відновленню історичного архіву Провінції. З цією метою у 2018 р. здійснив поїздку до США, де збирав та досліджував архівні матеріали відомого історика Закарпаття – о. Атанасія Пекаря ЧСВВ, який залишив свої здобутки у Глен-Кові, в Монастирі Св. Йосафата. В історичний архів Провінції увійшли також інші матеріали, які поступово збиралися Провінційним секретарем у Римських, Василіянських та в Державних архівах й інші надбання Провінції від 2009 року.

Протягом останньої каденції, у співпраці з іншими установами, організовував та проводив на рівні Провінції наукові семінари, симпозіуми та урочисті академії, присвячені історичним подіям та постатям Василіянської Чину в Карпатській Україні. Як також брав активну участь у висвітленні такого роду заходів в інших Провінціях Чину.

У 2016 р. був призначений Провінційним Економом. В ці обов’язки входило забезпечення функціонування Провінції на економічному рівні, спілкування з закордонними доброчинними організаціями, здійснення різного роду проектів на рівні Провінції, ведення провінційної бухгалтерії та звітів.

На Провінційній капітулі 2020 р. Б., яка проводиться з 10 по 14 лютого у Малоберезнянському монастирі Отців Василіян, 11 лютого був обраний Протоігуменом Провінції Св. Миколая на наступне чотириріччя. Цей вибір Капітули потвердив Всесв. отець Протоахимандрит Ґенезій Віомар ЧСВВ за згодою своєї Ради.

 

 

 

Прото- архимандрит

Василіянський Чин у світі

************

Монастирі ЧСВВ

***********

Новіціят

***********

Інститут ЧСВВ

***********

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції