Smaller Default Larger

Послання на Великий Піст Преосвященних владик Мілана та Ніла – 2017

 

Всечесному духовенству, Преподобним монахам

та монахиням, возлюбленим у Христі братам та сестрам

Мукачівської греко-католицької єпархії

та всім людям доброї волі!

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ

Улюблені у Христі браття і сестри!

Переживаючи Великий піст, не можемо не дивитися на Ісуса Христа, Начальника нашої віри, Котрий сорок днів постився у пустелі.

Цей піст Господа був боротьбою з дияволом, котрий і сьогодні бореться із Христом. Він, відвічний ворог любові, докладає всіх зусиль і заходів, щоб знищити любов. Він бореться в наш час із Христом, присутнім в Його містичному тілі – Церкві, тобто з кожним із нас. Диявол є той самий, хоч і накладає різні маски і камуфляжі, ховається за завісою ідей, технологій, різних винаходів, але тактика його є завжди така сама. Так як у райському саду диявол спокусив людину і показав їй заборонений плід, спокушаючи, що воно є “добре для поживи й гарне для очей” (Буття 3,6), обманув її, кажучи, що споживання цього плоду буде приємним та навіть більше, дасть їй бути на рівні із Богом, що означає матиме необмежену свободу вирішувати все за себе самого.

В наш час бачимо ту саму стратегію в дії ворога нашого спасіння. Спокуса очей, у якій диявол каже людині: “ДИВИСЯ”, – і використовує до цього технології, що самі по собі є витвором людського розуму, освітленого благодаттю Бога і є морально нейтральними та мали би служити для добра і поступу людства, але вони стають знаряддям узалежнення, звички, збочення, обману і навіть загрозою життя. Коли диявол сказав людині “подивися”, вона спокусилася та вкусила плід нещастя. Натомість Христос, коли підійшов до нього диявол і сказав: “ПОДИВИСЯ на ці каміння і скажи, щоб вони стали хлібом”, – Ісус відмовився від спокуси. Дорогі вірники, заохочую Вас дотримуватися правил посту у їжі, але в наш час набагато більше, здається, виникає потреба у пості очей. Цей святий час боротьби може бути періодом відречення від зайвого перегляду інтернету, який не раз призводить до гріха. Дорогі батьки, допомагайте своїм дітям у боротьбі. Дивіться, що ваші діти оглядають на планшетах, смартфонах та комп’ютерах. І, навіть допомагайте їм, впроваджуючи великопісне обмеження. Можливо, завдяки тому врятуєте Вашу дитину від небезпечних для життя молодіжних ігор, спокус до сексуального використовування, звичок ігроманії.

Тяжко собі уявити сьогоднішню медицину без використання спирту та препаратів із вмістом наркотичних речовин, які допомагають рятувати життя людей та полегшувати болі невиліковно хворих. Але і до цих створених Богом у природі речей, підповзає спокусник і радить людині використати їх як джерело приємності. Ми з вами знаємо наслідки алкоголізму, наркоманії. Материнські сльози, розбиті сім’ї, розпач батьків, вмирання дітей. Коли диявол пропонував Христові у пустелі всі багатства і розкоші світу, він відмовився. І знову, нехай період посту буде не тільки часом обмеження в їжі, але також і обмеженням споживання алкоголю. Дорогі батьки, дивіться за Вашими дітьми та їхньою поведінкою, приглядайтеся до друзів, будьте зацікавлені, як довго і куди пропадають ваші діти. Будьте впевнені, що це не є обмеженням в їхніх правах, але прояв Вашого піклування та любові.

Нехай для всіх нас час посту буде часом віддання нашої волі, смаків, прагнень, рішень під волю Бога. Так як Христос був спокушуваний кинутися з наріжника храму, щоб зробити із себе відомого чудотворця, яким захоплювалися б усі в народі, і відмовився від цієї спокуси, аби виконувати волю Отця, так і ми будьмо слухняні Христові.

Господь через Церкву запрошує нас в цей святий час до вчинків посту. На цю боротьбу благословляємо Вас і бажаємо Вам Святого Духа, який вивів Христа у пустелю і супроводжував його під час боротьби.

Ваші у Христі

Владика Мілан, єпископ Мукачівський

Владика Ніл, помічний єпископ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.