Монастир Mater Ecclesiae («Матір Церкви») − жіночий монастир у Ватикані (1994-2012), резиденція папи-емерита Бенедикта XVI з 2013 року.
Монастир, названий на честь католицького титулу Діви Марії, розташований на Ватиканському пагорбі всередині Ватиканських садів і біля фонтану Аквілон. Будівля була побудована в період між 1992 і 1994 роками на місці адміністративної будівлі поліції Ватикану. Будівлі монастиря включені у Леонінскую стіну. Будинок розділений на дві частини: західну каплицю (два поверхи в формі прямокутника) і східні общинні кімнати і чернечі келії (прямокутної форми, і на стороні фонтану Аквілон, у чотири поверхи). Поруч з монастирем знаходиться сад і город.
Монастир Mater Ecclesiae був спеціально заснований папою римським Іваном Павлом II, щоб на території Ватикану була спільнота сестер монахинь для молитовної опіки над Папою і Церквою. Окрім молитви, черниці присилали овочі зі свого маленького саду до столу Папи і створювали декоративні деталі для його богослужебного одягу. Першими в 1994 році в монастирі поживали черниці ордена Святої Клари. Після того кожні п'ять років у монастир приходили черниці іншого релігійного ордена. І так продовжувалось до 2012 року, коли почались ремонтні роботи. Після їх завершення, у 2013 році монастир став резиденцією папи Бенедикта XVI, який зрікся свого престолу.
- Черниці наступний релігійних орденів проживали в монастирі:
- Орден Святої Клари (1994-1999);
- Орден босих кармелітів (1999-2004);
- Бенедиктинські черниці (2004-2009);
- Візитантки (2009-2012).
27 лютого 2013 року було оголошено, що монастир буде служити резиденцією папи Бенедикта XVI після його відставки як тільки буде проведена реставрація і модернізація, і будуть закінчені будівельні роботи.
Папа римський Бенедикт XVI переїхав до монастиря 2 травня 2013 року. Разом з папою тут проживають особистий секретар колишнього понтифіка Ґеорґ Ґеншвайн і четверо осіб, які допомагають у побутових справах.
Папа-емерит весь час проводить у монастирі і залишає свою резиденцію тільки на прохання Папи Франциска.
Фото: о. Франціск Онисько, ЧСВВ
Детальніше про Ватиканські сади