Smaller Default Larger

Блаженніший Святослав під час зустрічі з монашеством УГКЦ закликав засновувати при монастирях школи молитви

 

Брак спілкування і брак взаєморозуміння − саме така загальна тенденція існує зараз у суспільстві. Візьмемо для прикладу молодь, яка тепер активно спілкується у віртуальному світі. Однак ця тенденція є небезпечною і для монастирів, оскільки богопосвячені особи можуть перейняти цей дух. Щоб уникнути цієї небезпеки, нам потрібно будувати сопричастя в спільнотах богопосвяченого життя та відкритість до діалогу.

  • Про це говорив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у четвер, 21 грудня, під час щорічної зустрічі з монашеством у Патріаршому домі у Львові.

Владика Михайло (Бубній), голова Патріаршої комісії у справах монашества, у коментарі для Департаменту інформації розповів про завдання таких зустрічей: «На завершення року богопосвячені особи щоразу зустрічаються з Блаженнішим Святославом, щоб підсумувати рік, який ми пережили, і щоб поділитися переживаннями і духовним досвідом протягом цього періоду. Крім того, для нас важливо почути від Предстоятеля напрями для розвитку на наступний рік».

На думку Глави Церкви, основне завдання монашества − бути синами і дочками молитви, тобто вчити інших молитися і навіть засновувати при монастирях школи молитви.

«Мета шкіл молитви − ділитися досвідом молитви з вірними, які приходять до нас. Навіть більше, запрошувати їх до монастиря і до молитви. Окрім цього, самим пережити цей досвід молитви і досвід спілкування з Богом», − сказав владика Михайло.

За його словами, Блаженніший Святослав наголошував не на слові «школа» (тобто не на тому, щоб садити дітей за парту), але на слові «молитва». Монастирі мають відчинити двері для того, щоб люди могли молитися з монахами і почерпнути духовний досвід, який плекають у монастирях.

«Ми дякуємо Главі Церкви за те, що він завжди залишає місце у своєму календарі на завершення року на цю зустріч із монашеством та з вищими настоятелями богопосвячених осіб. Разом ми старалися знайти причини наших труднощів. Тож зараз бачимо їх у кризі життя в спільноті та брак плекання єдності в ній», − наголосив голова Патріаршої комісії у справах монашества.

Нагадаємо, торік учасники зустрічі говорили про розвиток УГКЦ у Центральній, Південній та Східній Україні в справі євангелізації та допомозі тим, хто страждає від війни.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.