Smaller Default Larger

Завершення Всесвітнього Дня Молоді в Ріо-де-Жанейро

Вранці, 28 липня 2013 р., Папа Франциск вже вчетверте повернувся на побережжя Копакабана в Ріо-де-Жанейро, де очолив завершальну Святу Месу ХХVIII Всесвітнього Дня Молоді. Євхаристійне богослуження закінчилося врученням місійного мандату юним представникам 5-ти континентів та оголошенням місця проведення наступного Всесвітнього Дня Молоді на міжнародному рівні.

З Папою співслужили 60 кардиналів, півтори тисячі єпископів та 12 тисяч священиків, а у спільній молитві єдналися понад три мільйони прочан, серед яких Президент Бразилії Ділма Руссефф та Глави деяких сусідніх держав. Перед початком богослуженння зібрані привітали Святішого Отця спільним танцем, який засоби інформації окреслили як «ніколи раніше не бачений найчисленніший флеш-моб». Оглядачі також звертають увагу на те, що це найбільше зібрання людей, яке коли-небудь бачила Копакабана.

Під час жертвування дарів до Папи принесено дівчинку, яка народилася без головного мозку. Як пояснив о. Федеріко Ломбарді, після суботньої Святої Меси до Святішого Отця підійшла пара, яка представила йому свою маленьку донечку. Зазвичай, такі діти майже відразу помирають, а ще частіше стають жертвами аборту. Натомість, батьки бажали прийняти Божий дар життя. На бажання Папи, її включено до процесії жертвування дарів, як знак прийняття життя та жертвування його Богові.

«Ідіть і зробіть учнями всі народи» – ці Христові слова, які були темою XXVIII Всесвітнього Дня Молоді, стали відправною точкою для проповіді Святішого Отця, яку він виголосив під час Святої Меси з нагоди його закриття. За словами Папи, Ісус сьогодні промовляє до кожного учасника: «Участь у Всесвітньому Дні Молоді була чудовим досвідом, переживанням віри разом з молоддю, яка походить з чотирьох кінців світу, але тепер ти повинен іти й передавати цей досвід іншим». У цьому контексті проповідник запропонував роздумати над трьома словами: Ідіть, без страху, щоб служити.

«Ідіть». За словами Папи, досвід цих днів не може залишитися замкненим в межах особистого життя чи в межах малої групи. Це буде немовби позбавити полум’я кисню. «Віра, – сказав він, – це полум’я, яке розгоряється тоді, коли нею ділитися, передавати». І Ісус не сказав: якщо хочете, якщо маєте час. Він сказав: Ідіть! Це – мандат, який Господь доручив усій Церкві, кожному, але це наказ, який «не народжується з бажання панування і влади, але із сили любові». Іншим аспектом цього мандату є те, що в ньому не існує меж, ми послані до всіх, адже «Євангеліє призначене для всіх, а не для деяких», Господь бажає, «щоб всі відчули тепло Його милосердя і любові».

«Без страху». Хтось може сказати, що, мовляв, не має жодного спеціального приготування, то як може іти й звіщати Євангеліє. Ця ситуація, як зауважив Святіший Отець, подібна до того, що пережив Єремія, коли Господь, покликавши його бути пророком. Коли той скаржився, що не вміє говорити, що замолодий, Всевишній сказав: «Не бійся (...), бо я з тобою». Ісус, посилаючи апостолів, також запевнив їх: «Ось я з вами по всі дні». «І це є дійсним і для нас», – сказав Папа, додаючи, що Ісус також сказав: «Ідіть», а не: «Іди». Отож, ми послані разом, як спільнота, покликана разом долати труднощі.

«Служіння». Ісусів посланець намагається, щоб його життя уподібнювалося до життя Учителя, а «життя Ісуса – це життя для інших. Життя служіння». Це підтверджує і святий Павло, який пише, що для звіщення Христа він став «слугою всіх». Бо, як наголосив Святіший Отець, «євангелізувати означає особисто свідчити Божу любов, долати свій егоїзм».

Підсумовуючи, Папа зазначив, що нести Євангеліє означає нести Божу силу, необхідну для того, щоб викорінювати зло, усувати насильство, руйнувати бар’єри егоїзму та ненависті, щоб будувати новий світ. «Ісус Христос розраховує на вас! Церква розраховує на вас! Папа розраховує на вас!», – звернувся Святіший Отець до юнаків і дівчат всього світу.

Наприкінці Євхаристійного богослуження з заключним словом до присутніх звернувся кардинал Станіслав Рилко, Президент Папської Ради в справах мирян, яка є відповідальною за проведення Всесвітніх Днів Молоді. Тоді Папа вручив п’ятьом парам схематичну у вигляді хреста репродукцію статуї Христа Відкупителя, що височіє над Ріо-де-Жанейро, як знак місійного посланництва. А тоді звернувся із коротким словом перед проказуванням молитви «Ангел Господній», наприкінці якого запросив молодь на чергову таку зустріч, яка 2016 року відбудеться в польському місті Кракові.

Після Святої Меси Святіший Отець повернувся до резиденції в Сумаре. У вечірній програмі передбачено зустріч з координаційним комітетом Конференції Єпископатів Латинської Америки та Карибів, зустріч з волонтерами та офіційна церемонія прощання.

За матеріалами: uk.radiovaticana.va

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.