Smaller Default Larger

Про Вифлеємський вогонь миру

Вифлеємський вогонь миру постійно горить у Вифлеємі, у церкві, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа. Перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Хрестових походів привіз це Світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких.

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, щоб донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом – у лікарнях, дитячих будинках і т.п. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути і від 1988 року з допомогою скаутської естафети Вифлиємський вогонь почав мандрувати світом, спочатку тільки Європою, а тепер у різдвяний час він палає на всіх континентах.


Традиційно австрійська телерадіокомпанія ORF обирає одну австрійську дитину, яка і запалює Вифлеємський вогонь у місці, де був народжений Ісус Христос. Цього року 26 листопада на місці народження Ісуса Христа цей символ миру запалив дванадцятирічний школяр Міхаель Вайхсльбоймер, який відзначається невтомною добродійною діяльністю серед однолітків, а також входить у склад волонтерів молодіжної пожежної команди, яка провела велику роботу під час повені у червні цього року.

До Європи вогонь з Вифлеєму в кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він йде по Європі з рук в руки, з так званою «скаутською естафетою».

Акція розповсюдження Вогню цього року розпочалась 14 грудня у Відні (Австрія) за участю представників європейських скаутських організацій, включно з Україною, а далі Вогонь миру передають з рук у руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн, єднаючи у передріздвяні дні християн не тільки Європи, але й багатьох країн світу.

З Австрії через Польщу та Словаччину в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де ним піклуються скаутські організації України, як от Пласт, Організації Українських Скаутів та інші.

Вифлиємський вогонь миру розповсюджують по церквах, лікарнях, сиротинцях, його передають представникам владних структур, а вірні можуть взяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим.

За матеріалами: uk.radiovaticana.va

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.