Smaller Default Larger

Святий Миколай ‒ покровитель Майдану


Отець Василь Рудейко, доктор богослов’я, викладач Українського Католицького Університету, у своєму інтерв’ю, назвав покровителем Майдану ‒ Святого Миколая.

«Ми звикли на заході України, ‒ зауважив о. В. Рудейко, ‒ що приходить Св. Миколай і з’являються подарунки, але Св. Миколай, це не лише подарунки і благодійність ‒ це відстоювання гідності і правди».

«Св. Миколай передовсім був єпископом, який відповідав за вірних йому людей, був одним із тих, хто брав участь в Першому Нікейському соборі, відстоював божество Ісуса Христа перед єретиками. Був тим, хто уві сні з’являвся правителю, що безпідставно утримував трьох юнаків у в’язниці. Він не просто символ благодійності і доброти, але і символ справедливості.

Тому, якщо шукати покровителя для Майдану ‒ це не архангел Михаїл, що йшов з військом, хоча він теж там стоїть. Але саме Св. Миколай, що з’являється і апелює до совісті, чесності, благодійності, завдяки якій функціонує Майдан. Люди приходять і приносять туди необхідні речі, діляться канапками не лише із «своїми», а йдуть до «Беркуту», до Антимайдану. Хіба все це не є натхнене і вимолене Св. Миколаєм?»

За матеріалами: risu.org.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.