Smaller Default Larger

У центрі Києва відбулася Хресна Дорога


24 лютого 2014 р., центральними вулицями Києва пройшла Хресна Дорога. Молилися за загиблих, які полягли останніми днями на київському Майдані, за їхні родини, за всіх медиків та волонтерів, за кожного українця, а особливо за тих, хто ще досі бореться за свободу та правду.

Ще декілька місяців тому ніхто і не думав, що на головній вулиці країни відбудеться Хресна Дорога з тисячами українців, де не потрібно було б питати дозволу у влади міста.

Близько 20 чоловіків несли великий Подячний хрест, який з’явився на Майдані вранці 22 лютого за сприянням владики Станіслава Широкорадюка, який звернувся із проханням про збереження миру серед народу. «Цей хрест освячений в 2004 році ще блаженним Йоаном Павлом ІІ. Тоді він започаткував таку місію, сказав, що сьогодні світ потребує Божого милосердя. Він освятив цей хрест і попросив людей, щоб вони його возили по усім столицям світу. І там давали людям дивитися на нього, щоб зрозуміти ціну нашого спасіння. І на сьогодні хрест об’їздив вже 34 столиці світу», ‒ сказав єпископ Станіслав.

Молебень розпочався від барикад, що на вул. Грушевського, де 19 січня загинули перші три особи. Натомість наступні стояння вели повз Європейську площу по вул. Хрещатик, а завершилися на вул. Інститутській.

Слід відзначити те, що на початку Хресної Дороги було всього-на-всього кілька сотень осіб, які знали про дійство, що має відбуватися. Але вже досить швидко зійшлися тисячі людей, які приєдналися до молитви.

Впродовж всієї дороги можна було побачити незліченну кількість квітів та свічок, що були покладені українцями в тих місцях, в яких падали люди від смертельних вогнепальних поранень. Ці квіти були також на барикадах, де гинули люди або були важко поранені.

Фото і текст: с. Міріам Бєда

За матеріалами: catholic-media.org 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.