Smaller Default Larger

Свята Літургія у соборі святого Петра і урочисте відкриття Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата

 

У п’ятницю 11 листопада 2016 р. – в переддень літургійного вшанування, за григоріянським календарем, мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича, Архиєпископа Полоцького, – у соборі святого Петра у Ватикані, при престолі святого Василія Великого, в якому спочивають мощі святого Йосафата, була відслужена урочиста архиєрейська Божественна Літургія. Її очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

З ним співслужили: Преосвященний владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, Апостольський Візитатор українців греко-католиків в Італії та Іспанії; о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата; о. Володимир Волошин, Координатор душпастирів УГКЦ в Італії; о. Марко Семеген, Голова Товариства «Свята Софія» і ректор собору Святої Софії в Римі; о. Ярослав Карп’як, працівник Конґреґації для Східних Церков. У Святій Літургії взяли також участь численно зібрані священики Василіянського Чину; о. ректор Луїс Касіян, ЧСВВ, ректорат та священики-студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата; священики Української Греко-Католицької Церкви та інших Східних Церков свого права, які перебувають в Римі або прибули з інших міст Італії. Дияконував диякон Василь Тимішак.

Разом із священиками молилися брати-василіяни, сестри різних Чинів і Згромаджень УГКЦ, присутніх у Римі, зокрема сестри Чину Святого Василія Великого, Служебниці Непорочної Діви Марії, Катехитки Святої Анни, Згромадження Воплоченого Слова та інші, студенти римських колегій та миряни. Святу Літургію прикрасив своїм чудовим співом хор Папської Української Колегії, яка має Святого Йосафата своїм покровителем і відзначає урочисто його святий празник; ним диригував о. Володимир Медвідь.

У своїй гомілії на слова з Євангелія від Йоана, якими Ісус Христос окреслює себе як доброго пастиря, Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що Христос є єдиним Пастирем, бо Він – Єдинородний Син Небесного Отця. Він також – ворота, якими нам відкрита дорога до спілкування з живим Богом. Прагнення церковної єдності, яке сьогодні, як ніколи, присутнє в українському суспільстві, має різні перешкоди, бо ніхто з людей не знає, як дійти до цієї єдності. Христос дає нам сьогодні відповідь: дорогою до єдності є святість, святість пастирів і святість народу Божого.

Блаженніший Святослав зазначив, що ця Свята Літургія відкриває три великі ювілеї у нашій Церкві: 400-літній ювілей Василіянського Чину Святого Йосафата, тобто реорганізації монашого життя нашої Церкви, відзначення 380-річчя від дня відходу до вічності великого Митрополита Йосифа Велямина Рутського і 150-ліття від проголошення святим священномученика Йосафата, якого смерть стала неначе печаттю єдності нашої Церкви з Наступником апостола Петра. На закінчення Блаженніший Святослав заохотив всіх, а особливо священиків та монахів, бути такими, щоб ті, які з ними спілкуються, могли віднайти двері, що ведуть до вічного життя в Бозі.

Також після Святої Літургії Блаженніший Святослав привітав усіх ченців-василіян з ювілеєм Чину, який відзначається на загальноцерковному рівні: «Сьогодні, відкриваючи цей ювілейний рік 400 років Василіянського Чину дозвольте мені скласти сердечне побажання для отця Протоархимандрита, для всіх ченців і черниць Чину Святого Василія Великого, тому що це святкування такою урочистою хвилею звідси, з гробу святого Йосафата, розійдеться по всій вселенній: по всіх монастирях, по всіх наших єпархіях, по цілому світі. Нехай Господь Бог у цей ювілейний рік особливо благословить наше монашество. Щоби, згадуючи оті славні моменти історії, моменти свідоцтва, мучеництва і святості, плодом і прикладом яких є постать святого Йосафата, ми сьогодні могли відродитися Духом Святим, щоби також сьогодні наше монашество різних Згромаджень і Чинів могло пережити свій Ренесанс, благодаттю Святого Духа. Отож, вам, отче Протоархимандрите, Преподобні отці, ченці і черниці, нехай Господь Бог сотворить у здравії і спасенії, в посіщенні Духа Святого многая і благая літа! »

Після закінчення Божественної Літургії усі помолилися в тих намірах, в яких молиться Папа, і Блаженніший Святослав уділив усім апостольське благословення. Потім хор і всі присутні заспівали гимн-молитву за Україну «Боже великий, єдиний...». А також зробили спільну фотографію: спочатку всі священнослужителі, а потім єпископи з монашеством і мирянами.

Подав о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ

Головний секретар

http://osbm.info/

Фото: Папська Українська Колегія Святого Йосафата

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.