Smaller Default Larger

Паломництво до Погінського монастиря Отців Василіян

 

30 вересня – 1 жовтня 2017 р., відбулося паломництво до Погінського монастиря Отців Василіян на 22-гу Міжнародну прощу вервиці за мир та єдність Церкви та України, присвячену 400-літтю Василіянського Чину святого Йосафата. Діти та дорослі з м. Перечина, с. М. Березного, смт. В. Березного вирушили на прощу під проводом духовного керівника о. Луки Буняка, ЧСВВ.

Упродовж подорожі ми молилися вервицю, слухали проповіді світлої пам’яті блаженнішого Любомира Гузара та мали можливість спілкуватися. По дорозі до Погоні ми зупинилися на Майзлях – районі м. Івано-Франківська, де знаходиться монастир Христа Царя ОО. Василіян.

Розпочалась програма молебнем до Матері Божої, далі – співана вервиця. Архієрейську Святу Літургію очолив владика Григорій Комар, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у співслужінні з харизматичним Отцем-настоятелем Никодимом Гуралюком, ЧСВВ, отцями Василіянами з різних монастирів та єпархіяльним духовенством.

Упродовж усіх богослужінь велика кількість людей приступили до Святої Тайни Покаяння та Святого Причастя. Надворі було досить холодно, та це не завадило паломникам взяти активну участь у Хресній дорозі та нічних чуваннях під проводом о. Йосафата Фітеля, ЧСВВ з Бучацького монастиря ОО. Василіян.

Недільний день розпочався Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив івано-Франківський Митрополит Володимир Війтишин, після якої відбулась віднова посвяти Непорочному Серцю Марії. У прощі, за різними підрахунками, взяли участь декілька десятків тисяч прочан. Наступного року проща вервиці також відбудеться у Погоні, але в середині вересня.

На закінчення прощі ми зробили спільне пам’ятне фото біля новозбудованого пам’ятника блаженної пам’яті владики Софрона Дмитерка, ЧСВВ. Коли ми поверталися додому, то заїхали до Гошівського монастиря сестер Пресвятої Родини, а згодом – і до Гошівського монастиря ОО. Василіян. Всі молилися біля чудотворної ікони Матінки Божої, після чого о. Лука провів нам дуже цікаву екскурсію у дзвіниці монастиря. Всі учасники прощі були вражені величезною кількістю різнокаліберних діючих дзвонів.

Від імені всіх паломників, я висловлюю щиру подяку за організацію поїздки отцеві Луці, який дорогою додому упродовж декількох годин розповідав нам вражаючі факти про Католицьку Церкву у світі, Греко-Католицьку Церкву в Україні і за кордоном, про Митрополії, Єпархії та єпископів Української Греко-Католицької Церкви, про семінарії, УКУ, навчальні заклади, сиротинці, дитячі садочки, що діють під проводом Церкви. Також про чоловічі і жіночі Чини і Згромадження в Католицькій Церкві та УГКЦ, про Василіянський інститут, що діє у Брюховичах, принципи навчання, формацію майбутнього священика-василіянина, про філософські і богословські предмети, які викладаються у цьому формаційному закладі і ще багато цікавого із життя Церкви.

Сподіваємось, що такі цікаві і пізнавальні паломництва стануть для нас постійними.

Вікторія Шолтес, учасниця прощі

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Агрегатор новин

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції