Smaller Default Larger

Нові священики у Провінції Найсвятішого Спасителя

 

У неділю, 5 листопада 2017 р., у Крехівському монастирі св. Миколая відбулись ієрейські свячення 4-ох дияконів василіян з рук владики Василія Тучапця, екзарха Харківського.

Божественну Літургію разом з владикою Василієм співслужили: Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, члени Провінційної управи, настоятелі та численні ієромонахи василіяни. Богослужіння супроводжував спів чоловічого монашого хору «Deisis» з Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

У своїй гомілії Архиєрей, роздумуючи над Євангелієм, зосередився на рисах Христових служителів. «Господь в незбагненний і дивний спосіб вибирає собі слуг, апостолів» - наголосив Проповідник. Говорячи про дияконів, які стали кандидатами до священства, владика зазначив: «Від сьогодні вони також стануть на шлях активного служіння Господеві», щоб проповідувати слідом за Христом Добру Новину про Царство Боже.

 

{youtube}r0tKuRBULzs{/youtube}

 

Далі, Архиєрей роздумував над відповідальністю майбутніх чотирьох ієромонахів перед Богом за духовний провід повірених їм людей. Він зазначив: «Коли апостол Павло звертається до свого учня Тимотея, то пригадує йому, щоб він був прикладом і зразком для вірних у слові, у поведінці, любові та чистоті. Апостол перераховує ці найважливіші риси апостола, священика. Каже, щоб не занедбувати цього дару, який був наданий через покладання рук».

Далі, владика Василій пригадав про 400-літній ювілей від реформи монашества Київської митрополії, яку здійснив митрополит Йосиф Велямин Рутський. «Саме від цього часу розпочинається відродження монашого життя в нашій Церкві, а також відродження й нашого народу». Говорячи про повчальне слово св. Йосафата до священиків Проповідник підкреслив: «Добре життя священика є успішною проповіддю для людей». На завершення Архиєрей закликав молитися за дияконів, які мають стати священиками, словами: «В сьогоднішній спільній молитві просімо, щоб Господь зіслав на них свою благодать і щоб вони були тими ревними Христовими учнями у своєму служінні та священичому житті».

Після Великого входу на Божественній Літургії відбулися ієрейські свячення дияконів: Павла Долішнього, ЧСВВ, Романа Якимця, ЧСВВ, Марка Федака, ЧСВВ та Еміляна Ничака, ЧСВВ. Після рукоположення ченці стали служителями Церкви, беручи владу у місії і владі Христа – Пастиря, щоб також звершувати Богослужіння, зокрема Євхаристійні.

На завершення Літургії з уст владики, новоєреїв, та Протоігумена линули подяки Богові, батькам та всім, хто спричинився до цього радісного моменту Божої ласки, яка зійшла на 4-ох ченців, що стали новими співпрацівниками у Христовому винограднику.

Опісля нововисвячені пресвітери приймали вітання від співбратів, родичів, друзів й близьких і уділили своє перше ієрейське благословення

Вітаємо нових ієромонахів та бажаємо їм зростання у святості, плідного служіння на славу Божу та плідної проповіді Божого Царства словом та прикладом свого життя.

 

 

  • Прес-служба osbm.in.ua
  • Фото: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Агрегатор новин

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції