Smaller Default Larger

У Львівському монастирі св. Онуфрія дякували Богові за 500-літню історію обителі

 

23-24 червня у Львівському монастирі св. Онуфрія відбулися святкування з нагоди храмового Празника та відзначення 500-ліття монастиря.

 

 

Моління розпочалися Хресною дорогою по Високому замку. Опісля у монастирському храмі відбулася Вечірня з Литією, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Для почитання було виставлено мощі св. Онуфрія.

 

 

Продовжились богослужіння Божественною Літургією, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. у гомілії ієромонах розповів про історію Святоонуфріївського монастиря, а також про почитання св. Онуфрія і значення його подвижницького життя для сучасних християн. Цього ж дня відбувся Молебень до Христа Чоловіколюбця, Суплікація та мирування.

У неділю, 24 червня ієромонахи та вірні зібралися, щоб прославити пам’ять св. Онуфрія у богослужінні Утрені, яку відслужив Провінційний радник о. Сергій Крутовський, ЧСВВ.

Архиєрейську Літургію очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський у співслужінні Протоігуменів: о. Йоана Школика, ЧСВВ та о. Андрія Белеканича (Провінція св. Миколая), настоятелів, ієромонахів та інших запрошених пресвітерів.

У своїй гомілії владика Василій роздумував над вірою сотника з недільного Євангелія, святих українського народу, а особливо тих ченців-василіян, які у великій посвяті Богові віддали своє життя за Христову віру.

 

 

На завершення Літургії владика Василій уділив Повний Відпуст. Відтак лунало традиційне «Многоліття» та молитва за Україну «Боже великий, єдиний». Після Суплікації Архиєрей звершив Велике водосвяття та посвячення пам’ятного хреста з нагоди 500-ліття монастиря св. Онуфрія. Завершились богослужіння окропленням свяченою водою.

Опісля свято продовжилось у Палаці Культури ім. Гната Хоткевича. Для присутніх виступав молодіжний хор з храму св. Онуфрія. У свою чергу віце-ректор Василіянського інституту (Брюховичі-Львів) приготував презентацію про храм і 500-літню історію монастиря св. Онуфрія, де в особливий спосіб увага слухачів була звернена на діяльність ченців цього монастиря у першій половині ХХ століття. Крім того, на свято завітав аматорський театр «Алетея», який діє при Луцькому монастирі, з виставою «Василіянин». Завершились урочистості спільною світлиною.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції