Smaller Default Larger

Вшанування покровителя Імстичівського монастиря – Святого Архистратига Михаїла

 

21 листопада Свята Церква молитовно вшановує Собор Архистратига Божого Михаїла та усіх Сил Небесних Безтілесних. Це є храмовe свято Імстичівського монастиря отців Василіян.

З нагоди празника відбулися урочисті богослужіння, які очолив отець Теодор Станинець, ЗСПБ із Джублика, а співслужили йому: місцевий отець ігумен Імстичівського монастиря Павло Кречун, ЧСВВ отець ігумен Погінського монастиря Никодим Гуралюк, ЧСВВ та отець Макарій Флячок, ЧСВВ з Франківщини, отець Еміліян Гавей, ЧСВВ з Мукачева, та отець Юрій Бровді з села Боржавське, що на Виноградівщині. Святу Тайну Покаяння уділяли вірним: отець настоятель з Малого Березного Михайло Станко, ЧСВВ, отець Йосафат Сичкун, ЧСВВ та отець Тадeй Мисюк, ЧСВВ з Імстичівського монастиря.

У своїй проповіді о. Теодор зазначив, що пeрш ніж Господь Бог схотів створити людину, Він спочатку створив ангелів. Це невидимі, безсмертні, дуже досконалі і чисті духи. Господь Бог хотів їх випробувати, і тоді велика частина їх збунтувалася проти Нього. На чолі добрих ангелів став архангел Михаїл і переміг Люцифера та його ангелів. Через це свята Церква, коли почитає ангелів, то ставить святого архангела Михаїла на першому місці.

Стосовно людей ангели з волі Божої є нашими опікунами й хоронителями.

Головна мета празника — звеличити і прославити святого архангела Михаїла, а з ним й інших ангелів.

Богослуження цього дня оспівує велич відзначення святого Михаїла перед Божим троном, його ревність і вірність Богові та опіку й заступництво за нас. У дні свого празника він усіх нас взиває до спільного собору-зібрання з ангелами, щоб віддати належну славу Богові.

Ангел-хоронитель є тим внутрішнім голосом, який корегує наші вчинки і дії з середини, підказуючи завжди нам правильний варіант відповіді, який потрібно вибрати. Коли людина стоїть перед вибором чи зміною свого життя, то під впливом світлих думок, може подякувати своєму ангелу-хоронителю за добрий вибір.

Наприкінці Літургії настоятeль Імстичівького монастиря отець Павло Крeчун привітав всіх із храмовим святом.

Звертаючись до собору духовенства, яке своєю присутністю і спільною молитвою підсилило святкову атмосферу, ігумен Павло насамперед привітав всіх, хто носить ім’я «Михайло».

Він подякував громаді за самовіддане служіння Богові і щиру турботу про церкву, а також зазначив, що заслуги за належний стан храму і благоустрій церковного подвір’я належать усій громаді, адже кожен по своїй змозі намагається долучитися до церковного життя.

Своїм співом Божественну Літургію прикрасив парафіяльний хор при Імстичівському монастирі.

Усіх парафіян вітаємо з храмовим святом – Собором Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил Безтілесних. У цей день піднесіть молитви подяки кожен своєму Ангелу Охоронцю!

Величаємо тебе, святий архистратиже Михаїле, і всі воїнства, херувими і серафими, що прославляєте Господа!

Божественна Літургія завeршилася окроплeнням свячeною водою, мируванням, а також многоліттям для всіх присутніх.

 

  • Текст: парафіянка та деригентка хору Вікторія Добра
  • Фото: Віталій Тесличко

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції