Smaller Default Larger

Відзначення 10-ої річниці діяльності дитячого садка у м. Перечині під проводом Сестер Василіянок

 

30 травня 2019 р. Б., у м. Перечині відбулося святкове відзначення 10-ої річниці діяльності дитячого садка – групи «Бджілки», під проводом Сестер Чину Св. Василія Великого.

З цієї нагоди, у Каплиці Св. Папи Климента, при якій діє група «Бджілки» дитячого садка «Веселка», а також монастир Сестер-Василіянок, була відслужена Архієрейська Божественна Літургія, за участю дітей, батьків, сестер-монахинь, ієромонахів-василіян і духовенства.

Очолив Літургію Єпископ Мукачівський Кир Мілан Шашік, СМ. З Владикою співслужили: місцевий парох о. Мирослав Рябінчак та його парафіяльний сотрудник, Протоігумен о. Андрій Белеканич ЧСВВ та ієромонахи Василіянської Провінції Св. Миколая (о. Павло Кречун – Настоятель Імстичівського монастиря, о. Тарас Іванина – Настоятель Боронявського монастиря), а також Провінції Найсвятішого Спасителя (Ігумен о. Роман Шуп’яний та о. Єремія Рибаков з Київського монастиря, о. Григорій Анастасин – ієромонах Дрогобицького монастиря).

Участь у святкових богослужіннях взяла Протоігуменя Мати Даниїла Винник ЧСВВ разом з численними Сестрами Чину Св. Василія Великого.

Після Літургії, діти представили гостям та батькам свій святковий виступ. З нагоди цієї річниці були висловлені привітання та подяки, а також відзначена важлива роль цього дитячого садка у м. Перечині під проводом сестер-василіянок.

 

Освячення каплиці та будівель дитячого садка відбулося 27 вересня 2007 року, яке здійснив Єпископ Мукачівський Кир Мілан Шашік. Натомість 8 грудня 2007 року, тут оселилася перша монаша спільнота сестер-василіянок для провадження дитячого садка: Настоятелька с. Христофора Тернинко ЧСВВ та сестри Корнилія, Бернарда, а згодом с. Вартимея. Цього дня тут відбулася також Архієрейська Божественна Літургія з нагоди свята покровителя – св. Папи Климента.

Урочисте відкриття дитячого садка відбулося 31 січня 2009 року.

Сестри Василіянки виховують тут близько 30 дітей. Виховання відбувається з особливим акцентом на моральні та духовні цінності і любов до Бога. Разом з цим відбуваються катехизації, приготування до прийняття Святих Тайн та провадження різних дитячих спільнот.

В каплиці Св. Климента щоденно відправляється Божественна Літургія, яку служать місцеві парафіяльні священики. Кожного тижня у вівторок, Божественну Літургію служить один з ієромонахів Малоберезнянського монастиря Отців Василіян.

8 грудні 2017 р., в Каплиці Св. Папи Климента, в день памʼяті цього священномученика, відбулося урочисте відзначення 10-ти років служіння Сестер Чину Св. Василія Великого у м. Перечині. З цієї нагоди, святкову Архієрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Ніл Лущак ЧБМ – Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

На даний час монашу спільноту очолює сестра Партенія Школик, ЧСВВ.

 

*******

 

ВІДЕО:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*******

 

ФОТО:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції