Smaller Default Larger

Духовні вправи у Коритнянському монастирі «Всецариця»

 

7 серпня 2019 року в жіночому контемплятивному монастирі «Всецариця», що розташований у с. Коритняни, Ужгородського району на Закарпатті, відбулися духовні вправи для дівчат. Духовні науки для молодих людей провадив о. Лука Буняк, ЧСВВ, з Малоберезнянського монастиря оо. Василіян. Участь у формації взяли сім дівчат віком від 16 до 30 років із Закарпаття та Івано-Франківщини та чотири сестри цієї монашої обителі.

День духовної формації розпочався зі Св. Літургії у візантійському обряді, яку відправив о. Лука. Після Служби Божої сестри та дівчата мали півгодинну подячну молитву за Пресвяту Євхаристію (Благодарення), а також богослужіння VI церковного часу.

Після обіду духовний провідник провів конференцію на тему «Слово Боже у формуванні духовного учня». Ця тема була розкрита на основі біблійного тексту книги Діянь, 2 розділу, 42 вірша, де мова йде про первісну церковну спільноту та її основні принципи. По закінченні конференції, сестри та учасниці зустрічі поставили отцеві декілька тематичних запитань.

Наприкінці, у монастирському саду господарі цієї обителі частували присутніх смаколиками, проводили приязну бесіду. Також, на згадку про цей день, було зроблено кілька пам’ятних світлин.

 

Довідка

У 2016 році сестри «Марії Вранішньої Зорі» відкрили монастир у селі Коритняни, Ужгородського району, Закарпатської області, для служіння у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Своє служіння сестри виконують у візантійському обряді.

Сестри-монахині є контемлятивного-місійного спрямування. Поєднуючи глибоке духовне молитовне життя з братерським служінням, сестри діляться з тими, хто прагне пізнати і любити Бога.

У центрі духовного життя сестер є тиха молитва, Адорація Пресвятих Дарів та Божественна Літургія. Черниці присвячують себе вивченню Святого Письма, теології, вченню Церкви та основ людської формації. Особливу увагу монахині звертають на молодих людей, зокрема допомагають їм у формуванні їх людської та християнської особистості.

Ця формація складається зі «Школи мудрості» – етична формація (щомісяця) та Сабатного року «Школи життя» (для дівчат) – це рік, який молода дівчина присвячує Богові та проходить процес формації. Вона розділяє життя сестер у молитві та служінні, а також розпізнає голос Божий щодо свого власного життя. Цей рік покликаний формувати у молодій особі етичну та християнську зрілість.

Нині монашу спільноту у Коритнянській чернечій складають чотири сестри.

 

Адреса:

Монастир сс. МВЗ «Всецариця»

вул. Шевченка, 1,

с. Коритняни

Ужгородський р-н,

Закарпатська обл.

Моб. тел.: +38 (095) 88-30-799

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції