Smaller Default Larger

Святкування з нагоди 10-літнього ювілею академічної діяльності ВІФБС

В неділю, 11 листопада, у Василіянському монастирі Святого Йосифа обручника відбулися святкування з нагоди десятилітнього ювілею академічної діяльності ВІФБС ім. митр. Йосифа Рутського в Брюховичах.

Святкування Розпочалися торжественною Архієрейською Божественною Літургією, в монастирській каплиці, яку очолив преосвященний владика Софрон Мудрий ЧСВВ, єпископ-емерит Івано-Франківський, у співслужінні високопреподобного о. Йоанікія Чверенчука ЧСВВ, генерального вікарія Василіянського Чину, та ректора ВІФБС о. Йосафата Хаймика ЧСВВ.

Присутніми також були: ректор римо-католицької семінарії о. Олег Саламон та численна кількість отців василіян з різних монастирів. Божественну Літургію супроводжував своїм співом хор братів-семінаристів під керівництвом п. Романа Дзундзи. Були запрошені викладачі, професори, жертводавці, приятелі інституту та сестри Василіянки з новіціяту, що також знаходиться в Брюховичах.

В святкуваннях взяли участь також Отці Провінції Святого Миколая.

По завершенні Богослужіння, всі були запрошені до монастирської трапезної на святковий обід. Опісля відбулась святкова академія з нагоди ювілею. Впродовж академії виголошувалися промови отців-викладачів та професорів семінарії. Лунали пісні у виконанні семінарійного хору та українська класична музика у виконанні струнного квартету Львівської Національної Музичної Академії ім. Миколи Лисенка. На завершення академії, глядачі мали нагоду переглянути виставу, яку підготували студенти ВІФБС. Це було коротке театральне дійство без слів – пантоміма, де студенти промовили до глядачів мовою символів, емоцій, та музики, показуючи життєвий шлях кожної людини до Христа.

Починаючи з цієї ювілейної неділі, в холі монастиря відбуватиметься виставка фотографій із життя монашої та семінарійної спільноти.

Василіянський Інститут Філософсько Богословських студій – найчисельніша чернеча спільнота Василіянського Чину, що налічує близько 60 ченців. Тут навчаються майбутні отці василіяни з 5 Провінцій Василіянського Чину, з двох українських – Найсвятішого Спасителя та Святого Миколая, з аргентинської – Непорочного Зачаття Діви Марії, бразилійської Святого Йосифа, та словацької – Святих Кирила та Мефодія.

Монахи-студенти працюють з молоддю, катехизують дітей, організовують дитячі табори, при монастирі діє студія звукозапису „Монах”, семінарійний хор, молодіжний християнський часопис „Господь і я” та монаший театр „В каптурах”.


За матеріалами: osbm.info

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції