Smaller Default Larger

В Боронявському монастирі відзначили річницю мученичої смерті о. Йосифа Завадяка ЧСВВ

«Пам’ятайте про наставників ваших…»

4 грудня цього року на свято Ведення в храм Пресвятої Богородиці, згадуємо річницю (54 роки) з дня мученичої смерті о. Йосифа Завадяка, (1911–1958), Чину Святого Василія Великого, останнього ігумена Боронявської обителі у часи підпілля.

Його тлінні останки спочивають у монастирській каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці, Боронявської обителі.

Подячна Божественна Літургія за дар життя та служіння о. Йосифа була відслужена у підвальному храмі, який на свято Ведення має престольний празник. Службу Божу очолив та проповідь виголосив о. Тарас Іванина ЧСВВ, Настоятель Боронявського монастиря.

«У 47 років блаженної пам’яті о. Йосиф віддав своє життя за Христа. Він був подібним до нас, переживав близькі нам труднощі та випробування, та коли прийшов момент вибору, о. Йосиф обрав не вигідне йому життя, але смерть. Так, можливо у людських очах, такий крок позбавлений всякого сенсу, проте, для нас, людей віри це – найвище свідчення любові до Христа,» – зауважив проповідник.

Хоч особа о. Йосифа, його кровава жертва, є для багатьох незнаною, проте, вона стала здобутком в очах Бога, а для нас його послідовників також гарним прикладом для наслідування.

Після Божественної Літургії також була відслужена панахида за блаженної пам’яті слугу Божого ієромонаха Йосифа.

Богові подяка, що у різний час нашої історії, Він дає нам такі великі та безцінні дари – гідні подиву та наслідування, засвічує світильники та ставить їх, щоб усім світили.

о. Лука Буняк ЧСВВ


БІОГРАФІЯ О. ЙОСИФА ЗАВАДЯКА ЧСВВ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції