Smaller Default Larger

Різдвяна Архієрейська Божественна Літургія у Римській обителі

У вівторок, 25 грудня 2012 р., в храмі Христа Царя Римської обителі Отців Василіян, що на Авентинському пагорбі Риму, Апостольський візитатор владика Діонісій Ляхович очолив Різдвяну Архієрейську Божественну Літургію.

Як відомо у Вічному Місті Римі Різдвяні свята за новим календарним стилем (25 грудня) відзначають Генеральні монаші доми УГКЦ, Українські папські колегії та церковна громада, що діє при храмі Христа Царя.


З Апостольським візитатором співслужили о. Ґенезій Віомар, ЧСВВ, Протоархимандрит Василіанського чину, о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ, Генеральний Вікарій, о. Маврикій Попадюк, ЧСВВ, Радник протоархимандрита, та інші священики Василіанської обителі.

У своїй проповіді Архієрей закликав присутніх до глибокого пережиття таїнства Різдва Христового, залишаючи осторонь фальшиві пророцтва: «Останніми днями було багато ажіотажу навколо «пророцтва» про кінець світу. Однак, ми і надалі продовжуємо славити нашого Господа саме у цьому світі. Бог не прагне, щоб світ закінчився, але бажає, щоб світ продовжував своє існування, бо Він сотворив цей світ і надав ім’я кожному створінню. Не Бог, але людина може знищити світ: своєю потугою, владою, гріхом, гордістю. Звичайно, скінчиться наш особистий світ і те, що світове, а наше тіло обернеться знову у порох і попіл, увійде у сопричастя землі. Однак, «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен хто вірує у нього не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3). Тіло наше обернеться у матерію, але дух наш піде у сопричастя з Богом, нашим Творцем, до сопричастя Любові. Ми не втратимо нашої особистості, нашого «Я». Ісус приходить на цей світ не щоб скінчити з цим світом, а його спасти. Спасти людину, а з людиною цілий світ. Він – «З нами Бог!». Він любить цей світ і всі його створіння. Він народжується у печері, у середині землі. Але до Нього можуть прийти всі, печера відкрита. До неї можуть прийти пастушки і царі, бідні і багаті. Він стає один з нас, який приймає на себе всі людські немочі і біди. І голод і холод, злобу і заздрість Ірода і втечу до Єгипту».

Після завершення богослужіння Отці Василіани і вірні привітали Владику Діонісія з 40-літтям священичого служіння, яке, як відомо, виповнилося 8 грудня ц.р.

Прес-служба УГКЦ в Італії


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції