Smaller Default Larger

Рік Віри. Папа Венедикт ХVІ: Раціональність віри

Під час загальної аудієнції у середу 21 листопада 2012 р., яка відбувалась у залі імені Папи Павла VІ у Ватикані, Святіший Отець Венедикт ХVІ присвятив свою катехизу Рокові Віри, вказуючи на раціональність віри в Бога та запрошуючи наново відкрити радість віри і віднайти ентузіазм звіщати істини віри ближнім.

Ці істини не є тільки інформацією про Бога, вони виявляють спасенну та визволяючу зустріч Бога з людьми, що здійснює найглибші прагнення людини, її бажання миру, братерства, любові. Господь відкриває перед людським серцем та розумом нові, безмежні й вічні обрії. Коли Бог об’являє Себе та дозволяє, щоб людина Його пізнала, вона дізнається, Ким є Бог, а пізнаючи Його, відкриває саму себе, велич і гідність людського життя.

Папа наголосив, що віра не є сліпою, а є раціональною. Вона не вступає в конфлікт з наукою, а швидше з нею співпрацює. Віра та розум взаємодоповнюються, не лише задля виключно інтелектуального розуміння, але також і для того, щоб живити справжню надію, сприяючи загальному добру. Свідчення тих, що нас випередили й присвятили своє життя Євангелію, завжди підтвержує, що віра є раціональною.

Говорячи про завдання християн в справі євангелізації, Венедикт ХVІ висловив сподівання, що Євангеліє наново займе центральне місце в житті численних людей наших часів. Папа заохотив молитись, щоб усі віднайшли в Ісусі сенс життя та основу справжньої свободи, бо без Бога людина втрачає саму себе.


За матеріалами: Радіо Ватикан

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.