Smaller Default Larger

Мукачівська обитель оо. Василіян святкує Уcпіння Пресвятої Богородиці


Величаємо Тебе Пренепорочна Мати Христа Бога нашого, і всеславне звеличуємо Успіння твоє

Відпустові святкування з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, у Мукачівському монастирі.

 


 

 

Так як колись до 1947 року, так і тепер побожний люд горнеться до Василіянського Святомиколаївського монастиря оо. Василіян на славний Успенський відпуст.

Вже з самого ранку до Мукачівського монастиря почали сходитися вірні, аби сьогодні в особливий спосіб вшанувати Пречисту Діву Марію. Так роблять правдиві діти, що люблять свою небесну Матір.

Богослужіння розпочалися о 9.00 Утренею, яку відспівала братія Крехівського монастиря, опісля також було відслужено акафіст до Пресвятої Богородиці з нагоди нинішнього свята. Упродовж усіх богослужінь сотні вірних приступили до Св. Тайн Сповіді. Взагалі на свято прибуло понад тисячу паломників. Об 11 розпочалася Святкова Божественна Літургія, яку очолив о. Павло Райчинець, ЧСВВ, Архимандрит провінції Св. Миколая в Україні. У Слові Божому, яке виголосив о. Павло, зокрема звернув увагу на те, що у нашому житті, коли ми згадуємо близьких у дні їх смерті, ми переживаємо смуток, і дуже важливо, їх вже нема поряд. Коли ж мова йде про Успіння Пресвятої Богородиці, з одного боку ми дійсно засмучені, однак також і радіємо бо Пресвята Богородиця і далі залишилася з нами. Помираючи на хресті Ісус Христос явно сказав не лише Іванові, але також і кожному з нас, що Богородиця тепер є і нашою матір’ю, а мати завжди є поряд зі своїми дітьми.

Після Служби Божої о. Веніамин Довганич, ЧСВВ, настоятель Мукачівського монастиря подякував отцю Павлу, головному настоятелю оо. Василіян на Закарпатті, а також отцям та усім прочанам, що прибули на це величаве свято. З особливим словом подяки о.Веніамин звернувся до модіжного василіянського хору «Базілеус»(з грецької «царський») за чудусний молитовний спів, яким учасники хору прикрасили цей празник та прославили Пресвяту Богородицю.

На кінці зі привітальним словом з нагоди свята звернувся о. Василь Данилаш, декан Великоберезнянський, який заохотив присутніх вірних всіляко підтримувати оо. Василіян у відновленні їх діяльності у Мукачеві, пам’ятаючи також що отці постійно моляться за всїх та просять покрову Матері Божої для всіх хто відвідує цю святу обитель. Свято закінчилося традиційним многоліттям та кропленням свяченою водою. о. Василь порівняв Василіянський Чин на шляху до Небесного Царства до небесної гвардії, яка завжди йде попереду, а за нею мають прямувати усі вірні.

Нехай Пресвята Богородиця, що її празник Успіння вшановуємо, і що бажала бути присутньою та прославитися у Чудотворній Мукачівській Іконі покриє всіх своїх вірних дітей материнським покровом, та обдарує потрібними ласками.

Вдячний паломник

Джерело: osbm-mukachevo.org.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції