Smaller Default Larger

Прес-конференція Преосвященного владики Мілана, єпископа Мукачівського

16 лютого в єпископської резиденції відбулася прес-конференція Преосвященного владики Мілана, єпископа Мукачівського.

Знаково, що саме цього дня 63 роки тому (16 лютого 1949 року) радянська влада насильно відібрала кафедральний собор і резиденцію. Владика зустрів журналістів в одному з двох нещодавно відремонтованих приміщень, які були освячені на Різдво Апостольським Нунцієм в Україні Архієпископом Томасом Едвардом Галліксоном. Відтепер тут розташовані катехитичні класи, де діє недільна школа для найменших вірників кафедрального собору, відбуваються різноманітні зустрічі, проводиться показ фільмів.

Капітальній ремонт резиденції триває. Коли його буде завершено, сказати важко, адже будівля ще не повернута повністю єпархії, та й реставрація потребує величезних коштів. Багато чого залежатиме від меценатів. У планах – реконструкція приміщень кухні і трапезної (через безпосередню близькість до лабораторій УжНУ не можна прорубати колись замуровані вікна) та нижнього цокольного поверху (тут у жалюгідноу стані ще знаходяться стелажі з книгами). Наразі тривають роботи у колишньому читальному залі університетської бібліотеки, де під шаром фарби були знайдені настінні розписи. Там вже наприкінці серпня планують розташувати великий репрезентаційний зал для зустрічей. У приміщеннях поруч знаходитиметься єпископська канцелярія.

Інформаційним приводом зібрати журналістську братію стало освячення ще трьох відремонтованих кімнат на першому поверсі. Своє новосілля святкували працівники молодіжної комісії та мас-медійного центру ім. владики Олександра Хіри, до якого входять редакція єпархіального щомісячника “Благовісник” та інтернет-ресурсу про життя греко-католицької Церкви на Закарпатті “Логос”.

Після освячення та невеличкої екскурсії резиденцією прес-конференція продовжилася. Владика Мілан  розповів, що у 2012 році Мукачівська греко-католицька єпархія згадує двох визначних осіб. Першим є Слуга Божий Петро Орос. Цьогоріч виповнюється 95 років з дня його народження, 70 років ієрейських свячень та 20 років з часу перенесення його мощей з Іршави до Білок.

Другою особою є Слуга Божий владика Олександр Хіра. 17 січня виповнилося 115 років з дня його народження. “Я мав ласку 10 листопада 2011 року відвідати могилу владики Олександра в Караганді в церкві, яку він побудував і освятив, - сказав владика Мілан. - У часи, коли у нас Церква була заборонена, там, у Караганді, підпільний єпископ Олександр Хіра служив і для греко-католиків і для римо-католиків різних національностей: німців, поляків, українців, литовців. Він ніс Слово Боже з ревністю і повною самопожертвою всім".

Владика Мілан багато і з захопленням розповідав про свою поїздку до Караганди і Новосибірська. За його словами, там свято шанують пам’ять владики Олександра, навіть назвали його ім’ям новий єпархіальний центр у Новосибірську. Російська католицька студія “Кана” відзняла невеликий фільм про улюбленого вірниками Сибіру отця (те, що Хіра був єпископом не знав практично ніхто). Документальну стрічку представили також журналістам.

Наприкінці зустрічі владика Мілан відповів на запитання. Серед іншого він озвучив свою позицію стосовно нещодавнх публікацій в інтернет-ресурсах та багатьох закидів в анонімних коментарях на його адресу: “Ми знаходимося у часі перед Великим постом, і християни готуються до того, щоб іти дорогою навернення. Жаль, що люди дають себе обманути... Усі звинувачення стосовно Русинської митрополії є вигадками. Не знаю, хто є автором цього наклепу, але ті, що пишуть таке, принижують самі себе. Скажу лише, що такі публікації відкривають двері для анонімних нападів на Христову Церкву”.

Джерело: mgce.uz.ua

Фотографії з події

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції