Smaller Default Larger

Неділя Прощення в Мукачівському монастирі

Час Великого посту це час покаяння і очищення. Але особливе значення для приготування до Великого посту має Неділя Прощення.

У Неділю Всепрощення в Мукачівському монастирі було велелюдно й панував піднесений настрій духовної радості і прощення.

У Слові Божому Настоятель Мукачівського монастиря о. Веніамин Довганич ЧСВВ наголосив, що «без покаяння немає очищення, а без очищення немає спасіння».

Покаянням, виправдався митар, пробачено грішницю, покаяння відкрило розсудливому розбійнику райські двері, покаянням апостола Петра, що відрікся, було пробачено і відновлено в апостольській гідності.

 


Істинному покаянню передує одна необхідна умова прощення образ і примирення. Насправді, відносини з людьми у нас складаються по-різному: одні для нас – друзі, приятелі, а інші – вороги нестерпні. Але прощати ближнім це закон Євангелія, це веління Самого Господа. Якщо ви прощатимете людям їх провини, то і вам простить Отець ваш Небесний, а якщо не прощатимете людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших (Мф.6,14-15). У цей день потрібно попросити прощення за всі образи і провини у рідних і друзів.

 


Наприкінці Святої Літургії відбувся Чин прощення, перед яким настоятель зауважив про істинну сутність Великого Посту та ще раз наголосив про важливіcть прощення ближнім. Наприкінці Чину прощення настоятель та отці просили вибачення один в одного та у всіх присутніх парафіян. Опісля вірні також подавали один одному руку як знак примирення, дружби, допомоги.

За матеріалами: http://osbm-mukachevo.org.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції