Smaller Default Larger

Відійшов по вічну нагороду Преосвященний владика Єфрем Кривий ЧСВВ

У вівторок, 3 квітня 2012 р., в місті Куритибі (Бразілія), на 84 році життя, 61-му – священичого служіння та 40-му – єпископства, упокоївся в Господі Преосвященний владика Єфрем Василій Кривий ЧСВВ, вислужений єпископ української греко-католицької Єпархії святого Івана Христителя в Куритибі.

Повідомляємо, що Преосвященний Владика Кир Єфрем Василь Кривий, ЧСВВ – Єпископ-емерит помер 3 квітня 2012 р. о 1-й годині ночі (за Бразилійським часом) в шпиталі «Віта» що у Куритибі.


Ефрем Василь Кривий

(нар. 12.12.1928 р., м. Іваі, штат Парана, Бразилія)

громадянин Бразилії українського походження

Освіта та професійна діяльність:

У 1940 р. вступив до семінарії Святого Йосифа (Отців Василіян) в м. Прудентополіс (штат Парана, Бразилія). В 1944-1948 рр. переїхав до м. Ірасема (штат Парана, Бразилія), де здобув гуманітарну і філософську освіту. Наприкінці 1948 р. розпочав богословські студії в Григоріанському університеті в Римі (Італія), здобув ступінь бакалавра та ліценціата.

1 січня 1950 р. склав довічні обіти в Римі. 4 березня 1951 р. отримав піддияконські свячення (святитель Преосвященний Владика Іван Бучко); дияконські свячення 25 березня 1951 р., а ієрейські свячення 12 листопада 1951 р. в Римі (святитель Преосвященний Владика Іван Бучко).

1952-1955 рр. віце-ректор і професор семінарії Святого Йосифа м. Прудентополіс. В 1955-1959 рр. ректор і професор тієї самої семінарії. В 1961 р. став магістром новіціату Сестер Служебниць і Катехиток Серця Ісусового.

В 1959-1969 рр. ігумен обителі і парафії святого священномученика Йосафата в м. Прудентополіс. В 1965 р. був обраний консультором бразильської провінції Святого Йосифа. В 1969 р. брав участь у Генеральній капітулі Отців Василіян у Римі. Того самого року призначений ігуменом студійної обителі Отців Василіян в м. Куритиба. В 1970 р. був обраний протоігуменом Провінції Святого Йосифа Отців Василіян у Бразилії. 29 листопада 1971 р. номінований єпископом-коад'ютором владики Йосифа Мартинця з правом наступництва.

13 лютого 1972 р. Святіший Папа Павло VI в Римі вручив йому єпископські свячення. У травні 1978 р., у зв'язку з тим, що владика Йосиф склав повноваження, перебирає керівництво єпархією, правлячий єпископ Куритибської єпархії Української католицької церкви в 1978-2006 рр.

13 грудня 2006 р. Святіший Папа Бенедикт XVI прийняв зречення владики Єфрема з уряду єпарха Куритибського.

3 квітня 2012 р. Преосвященніший владика Єфрем Кривий відійшов у вічність.

Нагороди:

Отримав звання заслужений громадянина штату Парана.

Отримав звання почесний громадянина міст Куритиба, Іваї, Прудентополіс, Маллет, Уніао-да-Віторіа, Пітанга, Ребоусас, Фронтін, Апукарана, Антоніо-Олінто, Круз-Машадо та Іраті.

Має відзнаку Кабінету Міністрів України.

19 листопада 2008 року Президент України Віктор Ющенко нагородив владику Єфрема орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Характеристика:

Великий внесок до справи консолідації місцевого українства зробив протягом своєї багаторічної діяльності колишній єпископ УКЦ Бразилії Єфрем Кривий. Завдяки сильному впливу церкви, передусім Української католицької церкви Бразилії, єпископи і священики через релігію намагаються підтримувати в середовищі громади український дух, заохочують вивчати українську мову, зберігати національні традиції, звичаї і фольклор.

Протягом своє пасторської служби владика відкрив дві єпархіальні семінарії, єпархіальний дім для літніх людей, 156 нових церков українського католицького обряду, велику кількість жилих будинків та урочистих залів при парафіях.

Він брав активну участь в усіх Синодах католицьких священиків українського обряду в Італії та в Україні.

Він є засновником таких українських фольклорних колективів Бразилії, як «Веселка» м. Прудентополіс та «Полтава» м. Куритиба (один з найбільших в Бразилії).

За його ініціативи та підтримки виникли українські клуби «12 листопада» м. Прудентополіс та «Полтава» м. Куритиба (останній заснований в 1980 р., об'єднує католицьку молодь українського походження, має танцювальний колектив, капелу бандуристів, хор, оркестр народних інструментів та суботню школу).

Владика Єфрем Кривий сприяв заснуванню великої кількості громадських організацій етнічних українців Бразилії, наприклад, Українсько-бразильської Центральної репрезентації (заснована в 1985 р., неприбуткова громадська організація, яка координує всі об'єднання етнічних українців), Асоціації українсько-бразильської молоді (заснована в 1972 р., координує діяльність молодіжних громадських організацій українців Бразилії) тощо.

 

Зі святими упокой Христе душу Свого вірного слуги! Вічная пам’ять!


osbm.info

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції