Smaller Default Larger

Великопосні реколекції у Херсонському монастирі

З 30 березня по 1 квітня, у Херсонському василіянському монастирі проводилися великопосні реколекції, для парафіян, які провадив о. Лука Буняк ЧСВВ з Мукачівського монастиря.

Першого дня реколектант звернув особливу увагу на значення гріха у нашому житті. «У книзі Виходу (19, 34) читаємо, що коли Мойсей піднявся на гору Синай, щоб отримати заповіді сама гора, була вкритою густою імлою та хмарою. Усі чекали сенсації об’явлення Сущого, але через густу хмару, та імлу усі були розчаровані. Ця імла вкривала не тільки Синай але серця Ізраїля, у яких назавжди зродилося недовір’я до Бога, про що неодноразово переконуємося на сторінках Св. Письма Часто і наше християнське життя оповите імлою, темрявою незнання та несвідомості гріха. Саме гріх слугує тією імлою, що перешкоджає нам бачити Бога та його дію у нашому житті».

«Усунути цю хмару гріховної несвідомості допоможе нам світло Божого слова. Так як світло пронизує морок та імлу так живе, животворне Божественне слово пронизує гріх. Воно відкриє нам правду, яка визволить, покаже напрямок до Христа. Щоб почути слово Боже, щоб воно почало кільчитися та зростати глибоко у нашій душі потрібно стати орачем своєї душі, яка часто є не просто закам’янілою вона є вкрита суцільним асфальтом гріховного життя. Чи може зерно Слова Божого пробитися крізь таку перешкоду?» такою були думки другого дня реколекцій. Після Божественної Літургії всім потребуючим та немічним було уділено св. Тайну Єлеопомазання.

Третього дня отець звернув увагу на реалізацію Царства Божого у християнському житті. «Хоч на початку привселюдної місії Христа було багато сліпих, німих, блудниць та біснуватих, голодних та потребуючих, та першим чудом яке, зробив Христос було помноження вина на весіллі у Кані Галилейській. Хіба у тому часі не було більш нагальних потреб, чому Христос об’являє себе як Месія на весіллі? Так Христос хоче нам показати, що його місія – принести радість Царства Божого, якого символом є вино – напій радості та бенкету. Христо неодноразово говорить у притчах про Царство Боже, його близькість, його присутність серед нас тут і тепер. Бути присутнім тут і тепер це бути учасником Божественної Літургії, яка так гарно починається: «Благословенне Царство…». Так ми стаємо запрошеними на вічний бенкет Царства Божого а почувши слова Христа: «Прийміть їжте… прийміть пийте…» беремо участь у Божій трапезі. Це приносить нам надзвичайну радість, яка має бути не лише у серці але й на нашому обличчі, яким ми засвідчуємо правдивість християнського життя».

Реколекції закінчилися Святково Божественною Літургією та окропленням свяченою водою. Сподіваємося, що слово Боже, живе і діяльне принесе добрий плід у серця херсонців, та зробить з них радісних і добрих християн.

За матеріалами: osbm.info

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції