Smaller Default Larger

У Мукачівській греко-католицькій єпархії виявили унікальні фрески ХVІІІ ст.

В одному із залів єпископської резиденції, приміщення якої донедавна використовувалося бібліотекою УжНУ, виявлено старовинні розписи на стінах.

Після збудування нового корпусу університету бібліотеку було перенесено і Церква почала поступово освоювати повернене їй приміщення Резиденції.

Четвертий місяць тривають реставраційні роботи у повернених Церкві залах. Їх здійснює група реставраторів Львівської Академії мистецтв. І ось сьогодні адміністрація Мукачівської греко-католицької єпархії оприлюднила новину: під трьома шарами набілів реставратори натрапили на авторський шар, який вони датують другою половиною 18 століття. Про це Мукачево.нет повідомив художник-реставратор зі Львова, керівник реставраційної групи – Андрій Почеква. За його словами, розпис зберігся на 80-85%.

 

„Живопис такого плану виявлено тільки у одній залі, -- сказав він. – Техніка виконання знайденого нами живопису перекликається із фресками у вівтарній частині склепіння собору. Вони виконані єдиною технікою технікою, колористикою, характерною для оформлення соборів”.

За словами реставраторів, відновлювальні роботи вони завершать до кінця літа.

Як розповів канцлер Мукачівської греко-католицької єпархії отець Петро Береш, знахідка допомагає зв’язати докупи ті ланцюжки історії, які показують глибину нашого минулого.

 

 

 

 


Джерело: mukachevo.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції