Smaller Default Larger

Осідок Провінції Св. Миколая відвідав Протоігумен польської Провінції Пресвятої Богородиці

В днях 8-9 травня, в Осідку Провінції Святого Миколая, яким являється Малоберезнянський монастир, гостював Високопреподобний Отець Ігор Гарасим ЧСВВ – Протоігумен Провінції Пресвятої Богородиці в Польщі.

Разом з Впр. о. Миколою Козіцьким ЧСВВ – одним із своїх Радників, Протоігумен Ігор завітав до Малоберезнянського монастиря ввечері 8 травня. Його зустрічав Протоігумен Провінції Святого Миколая – Впр. о. Павло Райчинець ЧСВВ та Намісник Провінційного Осідку – Впр. о. Даниїл Дербаль ЧСВВ.

Під час спільної вечері, Ченці Провінції Пресвятої Богородиці і Провінції Св. Миколая, розмовляли про актуальний стан чернечого життя та апостольської діяльності у своїх Провінціях та обговорювали актуальні потреби, проблеми і виклики, які сьогодні повстають перед Василіянами у різних країнах, де вони виконують своє служіння.

Зокрема, в розмові було заакцентовано на важливості співпраці Василіянських Провінцій, спільних зустрічах Ченців різних Провінцій, особливо тих, що межують одні з одними, як також – на важливості спільних зустрічей Протоігуменів Провінцій.

Варто зазначити, що географічно, Провінція Святого Миколая межує з п’ятьма Провінціями Василіянського Чину: з Провінцією Найсвятішого Спасителя в Україні, з Провінцією Святих Апостолів Петра і Павла в Румунії, з Провінцією Святих Кирила і Методія в Словаччині, з Провінцією Святого Стефана в Угорщині та з Провінцією Пресвятої Богородиці у Польщі. Щоправда, відносно останньої, питання відкриття і розбудови митного пропуску на закарпатській території українсько-польського кордону ще до кінця не вирішене.

На даний час, Провінція Святого Миколая активно співпрацює з Провінцією Найсвятішого Спасителя в Україні. Це зумовлено насамперед тим, що обидві ці Провінції діють в межах однієї країни. Крім того, від 1992 до 2009 року, Провінція Св. Миколая була приєднана до Провінції Найсвятішого Спасителя, і після відновлення її статусу, багато чого залишилося спільним. Так, кандидати і новики Провінції Св. Миколая, проходять чернече формування у Крехівському новіціяті, а ченці-студенти, здобувають філософсько-богословську освіту у Василіянському інституті філософсько-богословських студій в Брюховичах (Львів). Крім того, Ченці Провінції Св. Миколая беруть участь у спеціальних формаційних курсах, які організовуються у Провінції Найсвятішого Спасителя. Також, Протоігумен Провінції Св. Миколая – Впр. о. Павло Райчинець ЧСВВ, завжди бере участь у загальних зборах Ченців Провінції Найсвятішого Спасителя. З іншого боку, Ченці Провінції Найсвятішого Спасителя беруть активну участь у різнорідних заходах, що організовуються у Провінції Святого Миколая.

Щодо співпраці з іншими – закордонними Василіянськими Провінціями, існують певні труднощі, зокрема ті, які пов’язані з перетином кордону, візовими режимами і т.п. Тим не менше, наскільки позволяють можливості, Василіяни з різних Провінцій відвідують одні одних. Такі зустрічі, дають можливість Василіянам з різних частин світу, особисто познайомитись один з одним та поділитися особливостями своєї діяльності.


ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:о. Франціск Онисько ЧСВВ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції