Smaller Default Larger

Ченці Провінції Св. Миколая завершують працю над виготовленням проекту Провінційного Правильника

Сьогодні, 3 травня, в Осідку Провінції Святого Миколая (Малоберезнянський монастир), відбулася чергова зустріч Ченців Провінції, під час якої опрацьовувався проект Правильника цієї Провінції.

У своєму монашому житті і діяльності, Ченці Провінції Святого Миколая, як і Ченці усіх Провінцій Василіянського Чину Святого Йосафата, яких є у всьому світі десять, керуються Правилами святого Василія Великого і Статутом Чину. Правила святого Василія, згідно яких живуть Василіяни, свято натхнені і є для Ченців духовним керманичем у їхніх аскетичних стараннях та прямуванні до гармонійної єдності. Статут, у свою чергу, це докладний законодавчий кодекс Василіянського Чину, який визначає характеристики, мету і правила управління Чину, за допомогою норм організаційного характеру. Однак Статут, містить у собі правила, спільні для всіх Провінцій і всіх осідків Чину. Натомість інші правила, притаманні поодиноким Провінціям Чину, що здійснюють свою діяльність у різних країнах та різних Церквах свого права, містяться у Провінційному Правильнику кожної Провінції. В такому Правильнику зібрані правила, спільні для всіх Чернечих осідків (монастирів), Провінції.

 


Саме над виготовленням такого Провінційного Правильника, працюють зараз Ченці Провінції Св. Миколая. На даний час, завершується виготовлення проекту Правильника, який, після належного опрацювання, буде виданий Провінційною Капітулою вже в цьому місяці, а опісля буде поданий на затвердження Протоархимандриту Василіянського Чину.

Норми цього Правильника будуть стосуватися і зобов’язувати до виконання усіх Ченців, Чернечих осідків та юридичних осіб, які належать Провінції Святого Миколая, і всіх Ченців, що в ній перебувають чи її відвідують, незалежно від того, до якої Провінції вони належать.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції