Smaller Default Larger

День духовної віднови в Осідку Провінції Св. Миколая

 

4-5 травня в Малоберезнянському монастирі Св. Миколая, який є осідком Провінції, відбулася одноденна духовна віднова. Її провів Протоігумен Провінції о. Франціск Онисько, ЧСВВ.

Участь у «віднові духа», так ще називають цю духовну практику, взяла участь монаша спільнота Малоберезнянської обителі.

Така щомісячна духовна практика є традиційною формою плекання монашого життя та приписана Статутом Василіянського Чину. Цього дня, згідно приписів василіянських правил, кожен чернець не виконує своїх щоденних обов’язків, але віддається духовним роздумам, особистій та спільній молитві, які відбуваються у мовчанні та тиші. Матеріал для роздумів пропонує проповідник, а після кожної науки чернець проводить півгодинні духовні роздуми.

Темою для застанови о. Протоігумен запропонував дві притчі з Євангелії апостола Матея про виноградник (Мт. 21. 33-41) та про вірних і невірних слуг (Мт. 24. 45-51). На цих Євангельских уривках були побудовані три духовні науки.

  • У Провінції Св. Миколая духовна віднова проводиться в кожному Монастирі щомісяця у перший вівторок. Згідно внутрішньо-провінційних приписів, раз на рік Протоігумен бере участь у цій духовній вправі з кожною спільнотою Провінції, виголошуючи при цьому для Ченців духовні повчання.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції