Smaller Default Larger

Відпустові святкування празника Святого Пророка Іллі у Боронявському монастирі

1-2 серпня, цього року, у Боронявському монастирі, Василіянської Провінції Св. Миколая, відбулися відпустові святкування з нагоди празника Святого Пророка Іллі.

Святий Пророк Ілля, який жив приблизно за дев’ятсот років до приходу Христа, та згідно Святого Письма, був взятий у небо на вогняній колісниці, й сьогодні займає важливе місце у релігійному житті мешканців Закарпаття.


Про це, між іншим, свідчить цьогорічне відпустове вшанування Св. Пророка Іллі, яке відбулося у Василіянському монастирі в с. Бороняво, Хустського району, Закарпатської області.

Численна кількість паломників прибула до Боронявського монастиря в день вшанування св. Іллі – 2 серпня, щоб висловити свої молитви до цього Святого, і випросити за його посередництвом у Бога потрібні для себе дари.

 


Як знаємо з життя Св. Пророка Іллі, глечик з їжею в домі вдови із Сарепти, ніколи не спорожнявся, поки у неї, за велінням Господнім, мешкав Св. Ілля. Коли помер син цієї вдови, Св. Ілля його воскресив. За молитвами цього Пророка, Господь, по довгих роках засухи, зіслав на землю дощ. Пророк Ілля був тісно пов’язаний із реальним життям людей на землі. Таким він є і для сучасних християн – присутній у насущних потребах, в яких до нього звертаються. Однак, Пророк Ілля закликав людей і до покаяння та поклоніння одному правдивому Богу. За цим його покликом, також сучасні християни прибули цього року до Боронявського монастиря, щоб очиститися зі своїх гріхів та поєднатися з Богом у Святих Тайнах Покаяння та Євхаристії.

Відпустові святкування празника Св. Пророка Іллі розпочалися у Боронявському монастирі 30 липня молодіжною прощею, яка тривала до самого празника. У переддень свята, 1 серпня, в монастирі відбулася Хресна дорога по чернечій горі, під час якої виголосили духовні науки Настоятель монастиря о. Тарас Іванина та о. Мартин Хабурський з Провінції Найсвятішого Спасителя, після чого, на джерелі відбулося освячення води.

Святкову Вечірню з Литією, очолив в цей день Настоятель Івано-франківського монастиря о. Йосафат Фітель, співали Вечірню брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій, що розташований у Брюховичах (Львів).

Божественну Літургію, в рамках нічних чувань, відслужив та виголосив проповідь о. Йосафат Хаймик – Ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій. Продовжили нічні чування о. Порфирій Шумило, а для молоді – о. Мелетій Рішко.

День вшанування св. Пророка Іллі – 2 серпня, розпочався святковою Утренею, яку служив о. Йоан Лубів – Вчитель новиків з Крехівського монастиря.

Після Утрені, о. Віктор Квасній – Секретар Провінції Найсвятішого Спасителя, відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці.

Центральним богослужінням в празник Св. Пророка Іллі у Боронявській обителі, була Урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив та виголосив під час неї проповідь, Преосвященний Владика Димитрій Григорак ЧСВВ Правлячий Архієрей Бучацької єпархії УГКЦ. Владиці Димитрію співслужили Протоігумени трьох Провінцій Василіянського Чину: Високопреподобний отець Павло Райчинець – Протоігумен Провінції Святого Миколая в Україні, у склад якої входить Боронявський монастир, Впр. о. Пантелеймон Саламаха – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та Впр. о. Методій Біланчик – Протоігумен Провінції свв. Кирила і Методія, що у Словаччині.

Крім того, в Архієрейській Божественній Літургії взяли участь: Настоятель Боронявського монастиря – Впр. о. Тарас Іванина, як також Настоятелі, Отці і Брати з обох Василіянських Провінцій в Україні та священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

У своєму архієрейському слові до паломників, Преосвященний Владика Димитрій наголосив, що в нашому суспільстві, потрібні такі святі, яким був пророк Ілля. Наявність таких святих, є виходом з різних життєвих негараздів, у яких опинилися сучасні християни.

На закінчення Божественної Літургії, Преосвященний Владика Димитрій висловив подяку Протоігумену Провінції Св. Миколая о. Павлу Райчинцю, Настоятелю Боронявського монастиря о. Тарасу Іванині та Правлячому єпископу Мукачівському Кир Мілану Шашіку за запрошення та можливість участі у відпустових святкуваннях з нагоди празника св. Пророка Іллі у Боронявській обителі, а вірним, що прибули на святкування не лише із Закарпаття, але й з інших теренів України, уділив своє архієрейське благословення.

В свою чергу, Настоятель монастиря о. Тарас, в особливий спосіб дякував Владиці Димитрію за участь у цьогорічних відпустових святкуваннях. Преосвященний Димитрій вперше відвідав Боронявську обитель як єпископ. Також Настоятель подякував Протоігуменам Василіянських Провінцій, Настоятелям інших василіянських монастирів, Отцям і Братам, єпархіальному духовенству, Сестрам-монахиням, греко-католицькому хору з м. Хуста та всім, хто спричинився до організації та проведення святкувань. А до паломників Настоятель о. Тарас звернувся з такими словами: „Брами нашої обителі завжди відкриті перед Вами!”

Відпустові святкування празника Св. Пророка Іллі у Боронявському монастирі вже вкотре показують, як чернеча спільнота цього історичного та святого місця, за прикладом свого Покровителя, відкликається на духовні потреби кожної людини, яка сюди приходить.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції