Smaller Default Larger

Зустріч Протоігумена Провінції Св. Миколая з ректором Ужгородського національного університету

 

8 липня 2021 р. Б., Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціск Онисько ЧСВВ зустрівся з ректором Ужгородського національного університету проф. Володимиром Смоланкою за участі голови історичного клубу «Красне Поле» Івана Ребрика.

Після особистого знайомства між Протоігуменом та Ректором відбулося обговорення співпраці Василіянської провінції з Ужгородським університетом, зокрема стосовно душпастирської опіки для студентів.

Свого часу ченці-Василіяни були провідниками студентських спільнот при Ужгородському монастирі, де також діяла гімназія та інші згуртування. Провід і виховання молоді, зокрема у духовному, моральному та культурному аспектах, й надалі залишається пріоритетом у діяльності Провінції, оскільки це належить до самої харизми Василіянського Чину.

Оскільки на цьому етапі відбувається процес відновлення діяльності Василіян у м. Ужгороді, зокрема й заснування нового чернечого осідку, покровителем якого стане блаж. свящ. Павло Ґойдич ЧСВВ, першою сферою їхньої місії, як це й було в історичному минулому, є душпастирство молоді, зокрема студентської.

Саме це й стало предметом позитивно зацікавленого обговорення між Протоігуменом та Ректором, які визначили між собою важливі пріоритети і найближчі кроки в подальшій співпраці, у спільному дбанні про інтелектуально-духовний зріст сучасної молодої людини.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції