Smaller Default Larger

В Ужгороді представлять книжку закарпатського будителя о. Анатолія Кралицького, ЧСВВ, Ігумена Мукачівського монастиря на Чернечій горі.

2023-10-16 08.40.58

У вівторок, 17 жовтня, о 17.00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбудеться презентація книжки Анатолія Кралицького «“Ми діти преславної України”: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького».

* * * * * * *

Це знакова подія в історії закарпатської культури, оскільки Анатолій Кралицький (1835-1894) був однією з найпомітніших постатей ХІХ століття нашого краю. Чверть століття він очолював Мукачівський василіанський монастир, був одним із найактивніших дописувачів преси. Окрім того, отець Анатолій є одним із трьох найплідніших прозаїків Закарпаття за Австро-Угорського панування (разом із І. Сільваєм та Є. Фенциком).


Уперше до рук читача потрапляє том публіцистики А. Кралицького, дбайливо зібраний укладачем Володимиром Морозом із різноманітних видань. В ошатно виданій книжці обсягом понад півтисячу сторінок містяться статті будителя на різномантіні теми – етнографічні, суспільні, історичні, церковні. Уперше їх перекладено літературною українською мовою, адже в оригіналі А. Кралицький писав російським язичієм, непростим для розуміння сучасного читача.


Книжка, що побачила світ у видавництві Українського католицького університету, містить чимало унікальної інформації про Закарпаття і вкрай важлива для тих, хто хоче пізнати ХІХ століття у нашому краї.


Свою багаторічну працю представлятиме сам упорядник Володимир Мороз, який написав ґрунтовну вступну статтю та широкі фахові коментарі, такі необхідні для складного історичного матеріалу.


Тернополянин є кандидатом історичних наук, науковим співробітником Інституту історії церкви Українського католицького університету, редактором журналу «Патріярхат» і давно цікавиться церковною минувшиною Закарпаття. У попередні роки видав дві великі монографії про історію Боронявського монастиря та історію греко-католицької спільноти Дубового й околиць, за що був нагороджений премією імені Михайла Лучкая Мукачівської греко-католицької єпархії.


Модератор презентації видання «“Ми діти преславної України”: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького» – закарпатський письменник і журналіст Олександр Гаврош.

(Інформація з сторінки Facebok ЗОУНБ ім. Потушняка)

2023-10-14 12.04.06

2023-10-14 12.03.52

2023-10-14 12.04.00

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції