Smaller Default Larger

Отці Василіяни Боронявського монастиря розпочали рік віри та вшанували 4-ту річницю смерті отця Йосафата Воротняка ЧСВВ

У неділю, 21 жовтня 2012 року, на Божественній літургії у Боронявському монастирі оо. Василіян, урочисто розпочато «Рік віри», що його проголосив Святіший Отець Венедикт XVI, Папа Римський.

Верховний Архієрей, враховуючи сучасні тенденції секуляризації, яка щораз більше і більше руйнує віру багатьох християн, звертає нам увагу, на потребу віднови та поглиблення нашої християнської віри.

Службу Божу очолив о. Тарас Іванина ЧСВВ, Настоятель монастиря, у співслужінні о. Луки Буняка ЧСВВ.

Під час проповіді о. Тарас, заохотив вірних знайти час, щоб задуматися над питанням: якою є моя віра? Чи дійсно моя віра росте, а відтак змінюється у моє практичне християнське життя?

Упродовж року, у проповідях звертатиметься особлива увага на зміст християнської віри. Зокрема акцентуватиметься на поясненні Нікейського Символу віри, де синтетично викладений зміст нашої віри.

Також 22 жовтня минає 4 роки від дня смерті світлої пам’яті ієромонаха Йосафата Воротняка ЧСВВ. Після Божественної літургії було відслужено панахиду за упокій душі о. Йосафата.

Багатогранна постать о. Йосафата, який останні роки свого монашого та священичого життя виконував служіння у Боронявському монастирі, є гарним прикладом для нас – свідків його життя.


о. Лука Буняк ЧСВВ



Довідка

Отець Йосафат Павло Воротняк ЧСВВ народився 6 липня 1948 року у селі Брезік (тепер – Боснія і Герцеговина) в греко-католицькій родині української діаспори. 1965 року вступив до новіціяту Отців Василіян у Кулі, обравши монаше ім’я Йосафат, наступного року склав перші чернечі обіти, а у 1974-му – довічні. Філософсько-богословські студії здобував у Римі, де 29 червня 1975 року отримав священичі свячення з рук Папи Павла VI у ватиканській базиліці Святого Петра. Після здобуття у 1977 році ліценціату зі східного богослов’я у Східному Папському Інституті в Римі, повернувся на батьківщину, де проводив душпастирську діяльність. В період переслідування Церкви в Україні був зв’язковим між місцевими василіянами та Головною Управою Чину в Римі, відвідуючи Радянський Союз у статусі «туриста із союзної республіки Югославія». Перебуваючи у Римі, неодноразово проповідував українською мовою на хвилях Ватиканського Радіо.


1992 року настоятелі скерували о. Йосафата в Україну. Спочатку він працював як Магістр та помічник Магістра новиків у Крехівському монастирі. У 1994-1997 роках був настоятелем василіянського монастиря в Червонограді на Львівщині. У Червонограді був директором ліцею для хлопців при монастирі, тісно співпрацював з місцевими школами в ділянці виховання, організовував духовні вечори. У тому ж періоді розпочав активну проповідницьку діяльність, відвідуючи з місіями різні села, несучи людям Боже Слово.

У 1997 році о. Йосафата призначено парохом церкви святого Андрія у Львові. Короткий час він очолював катехитичну комісію Львівської Архиєпархії УГКЦ. Від 1997 до 2005 року був головним редактором часопису «Місіонар». У 2004 році став настоятелем василіянського монастиря у Бороняві на Закарпатті, де присвятив свої труди будівництву монастирського комплексу та співпраці з парафіями Мукачівської Греко-Католицької Єпархії.

За час свого 33-літного священичого служіння о. Йосафат Воротняк вчинив дуже багато для того, щоб поширювати Боже царство на землі, а добрий спогад про нього зберігають численні люди, яким він допомагав молитвою, порадою, духовним повчанням та благословенням.

За матеріялами: osbm.in.ua

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції