Smaller Default Larger

«Кожний охрещений стає тим, ким явився Христос», – Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ

«Якщо ти маєш щиру побожність, Святий Дух сходить і на тебе, і голос Отця лунає над тобою з висоти, кажучи не „Цей мій Син”, а „Цей тепер став моїм сином”. Бо „є” належить Йому єдиному, а тобі належить „став”, бо синівство ти прийняв через усиновлення».

Так святий Кирило Єрусалимський у своєму катехитичному повчанні (Катехизи, 3, 14) коментував уривок з Євангелія про Хрещення Ісуса Христа, над яким роздумує Церква у свято Богоявлення Господнього.


«Охрестившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось Йому небо, і Він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на нього. І голос пролунав з неба: „Це Син мій улюблений, що його я вподобав” (Мт. 3, 16-17)».

«Якщо ти маєш щиру побожність, Святий Дух сходить і на тебе, і голос Отця лунає над тобою з висоти, кажучи: Цей тепер став моїм сином», – цими словами святого Кирила Єрусалимського, Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ звернувся до парафіян та паломників, що відвідали Малоберезнянський монастир у свято Богоявлення Господнього 19 січня 2013 р.

Святкову Літургію з Протоігуменом Провінції Св. Миколая співслужили отці Даниїл Дербаль ЧСВВ та Андрій Белеканич ЧСВВ.

В день, коли Церква пригадує подію Хрещення Ісуса та Богоявлення, Протоігумен у своїй проповіді запросив вірних пригадати своє особисте хрещення, яке кожен з нас прийняв.

«Під час святої Тайни Хрещення, – згадав о. Павло, – Церква просить, щоб на воду, якою має бути охрещена людина, зійшла „благодать спасіння й благословення Йорданове”».

Це означає, що Церква просить у Господа, щоб у Хрещенні кожної людини, звершилося те саме, що було явлене на Йордані, коли Отець у Святому Дусі, назвав Ісуса Христа своїм Сином улюбленим.

Це також означає, що кожна людина, яка прийняла хрещення, стала тим, ким явився Христос – Сином Божим» (Пор. Катехизм УГКЦ, 413).

Переважно всі ми прийняли Святу Тайну Хрещення в дитячому вічі, і будучи дорослими, рідко коли згадуємо про те, що були охрещені і забуваємо про важливість цієї Тайни, яка є основою нашого духовного життя. Тому Протоігумен пригадав вірним Чин Хрещення і його богословський зміст та заохотив усіх жити цією Святою Тайною, в якій на нас також здійснилася подія Богоявлення.

Після Божественної Літургії, на монастирському подвір’ї перед церквою відбулося Йорданське Водосвяття. Взиванням «Сам, отже, Чоловіколюбче Царю, прийди і нині, зшестям Святого Твого Духа, і освяти воду оцю», отці випрошували у Господа для приготованої води благодать спасіння і благословення Йорданове.

Після Великого Водосвяття, відбулося окроплення вірних свяченою водою та мирування.

о. Франціск Онисько ЧСВВ



 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції