Smaller Default Larger

Відбулася місійна проща до чудотворного місця Фатіми

Протягом 1-4 лютого Преосвященний владика Діонісій (ЛЯХОВИЧ), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, на запрошення о. Сільвія Літвінчука, ЧСВВ, та о. Гавриїла Тимчика, ЧСВВ, душпастрирів УГКЦ у Фатімі і околицях (Португалія), та за благословенням Блаженнішого Патріарха Святослава, відбув місійну прощу до відпустового місця Фатіми.

У рамках зазначеної подорожі владика Діонісій у неділю, 3 лютого, відслужив Архієрейську Божественну Літургію у м. Лейрії, яке розташоване на відстані близько 25 км від Фатіми.

Богослужіння відбулося у місцевому храмі Святого Духа, що в самому центрі міста, який місцева Римо-Католицька Церква надала громаді УГКЦ для відбування спільних богослужінь. З єпископом співслужив о. Сільвіо, капелан громади. На богослужіння прибуло понад 100 вірних, серед яких значна кількість дітей та молоді. Під час проповіді Апостольський візитатор передав вітання вірним від Глави УГКЦ та поділився духовними роздумами про значення праці та духу жертовності в житті християнина. Зокрема Архієрей зосередив особливу увагу вірних на значенні хліба у щоденному житті та в Євхаристійній жертві. На завершення проповідник закликав вірних в чужині не забувати давніх традицій нашого народу, його культури й духовних цінностей.

У рамках подорожі Апостольський Візитатор за дорученням Ієрархів УГКЦ Західної Європи, які, як повідомлялося, минулого тижня провели у Римі свою першу спільну нараду, розпочав також перший етап підготовчих робіт для проведення «Форуму священиків Західної Європи», який запланований на останній тиждень листопада цього року у м. Фатімі. З цього приводу владика Діонісій відбув зустріч з єпископом Дон Антоніо Марто, ординарієм Лейрії і Фатіми. Зустріч завершилася схвальним дозволом з боку місцевого єпископа щодо проведення зазначеного заходу на території Фатіми та визначенням місця проведення форуму.


Довідка

За офіційними даними в Португалії проживає близько 50 тисяч українців, за неофіційними – 65 000. В країні діють греко-католицькі громади в 23 містах, якими опікуються 10 священиків на чолі з координаротом о. Іваном Ґудзем. Зокрема у відпустовому місці Фатіма діє храм УГКЦ Успіння Пресвятої Богородиці (Domus Pacis), яким опікуються Отці Василіяни: o. Сільвіо Літвінчук, та о. Гавриїл Тимчик.

Джерело: www.chiesaucraina.it


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції