Smaller Default Larger

Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас»

На початку травня 2013 р. у м. Львові відбудеться інавгурація Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas).

Його очолить Тарас Дзюбанський, доктор богословських наук, який із жовтня 2012 року працює радником з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова.

«Назву центру обрано невипадково. «Лібертас» (з лат. – воля, свобода) відображає слова із Євангелія, які сказав Ісус: «Шукайте правду – і правда вас визволить».

Адже, кожна особа, в яких би обставинах вона не була, має право на правду та свободу», – розповідає Тарас Дзюбанський.


Довідка

ГО Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) діятиме у  Львові з метою розвитку академічного діалогу між представниками Церков та релігійних рухів на місцевому та міжнародному рівні. В академічній сфері центр організовуватиме конференції, семінари та лекції, з метою дослідження та вивчення міжконфесійної та міжрелігійної тематики та проблематики та ознайомлення з ними суспільства. На практичному рівні представники центру реалізовуватимуть соціальні проекти за участю представників та членів різних конфесій та релігій заради імплементації спільних людських цінностей, духовної культури, поваги, толерантності в суспільстві. Застосовуючи наукові методи та інноваційний спосіб мислення в царині міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, центр спрямовуватиме свою діяльність на встановлення зв’язків між зацікавленими сторонами в сфері академічного вивчення феноменології діалогу, поваги, порозуміння та співпраці в соціальних проектах.

За словами Тараса Дзюбанського, ідея створення такого центру виникла ще під час його навчання в аспірантурі на програмі міжрелігійного діалогу у Ватикані. Подібний досвід створення центрів міжрелігійного діалогу дуже поширений у світі. Зокрема, очільник центру «Лібертас» неодноразово брав участь в екуменічних заходах, які відбувалися з ініціативи Центру міжрелігійного діалогу ім. Івана Павла ІІ (John Paul II Center for Interreligious Dialogue), Центру Міжрелігійного Порозуміння (Center for Interfaith Understanding) та Центру за Єдність (Centro Pro Unione).

На його переконання, в християнському антропологічному розумінні саме правда чи істина робить нас вільними вибирати та діяти. Тому особи, які беруть участь в богословському діалозі, повинні пам’ятати, що «діалог не відбувається заради діалогу, а заради досягнення певної мети».

«Сподіваюся, що центр стане мобілізуючим та, в деякій мірі, об’єднуючим елементом українського суспільства не тільки в релігійній сфері, але і в багатьох інших ділянках», – додав засновник.

Передбачено що захід відкриватиме Тетяна Іжевська, Посол України у Ватикані та Особистий представник Діючого Голови Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань протидії расизму, ксенофобії та дискримінації щодо християн та осіб інших віросповідань.

Також участь в церемонії інавгурації мають взяти Преосвященний Владика Чарльз Морерод (Charles Morerod), Єпископ РКЦ Женеви, Лозанни та Фрібургу (Швейцарія), та доктор Антоні Чернера (Anthony Cernera), Президент Міжнародної Федерації Католицьких Університетів, який із 1988 до 2010 року був Президентом університету Пресвятого Серця, що в м. Феєрфілд, штат Коннектикут, США (на фото).

Додамо, що з нагоди інавгурації до Львова мають намір прибути багато високоповажних гостей, послів, представників Церков, релігійних спільнот з України та з-за кордону, зокрема, Італії, Сполучених Штатів Америки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ватикану та Ізраїлю. В якості незалежних оглядачів будуть запрошені представники Православної та Католицької Церков та інших як християнських так і нехристиянських віросповідувань. Цікавим є й те, що відкриття Центру для екуменічного та міжрелігійного порозуміння відбудеться саме в той період, коли Україна головуватиме в Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Повну програму церемонії інавгурації  буде опубліковано у березні 2013 року на офіційній web-сторінці Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas) – www.libertas.infolviv.eu.


За матеріалами: misionar.info

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції