Smaller Default Larger

Паломництво до Чудотворної Ікони Гошівської Богородиці

27-28 червня 2013 р. Б., наймолодші парафіяни нашого храму, який діє при Святоблаговіщенському монастирі Отців Василіян, зробили невеличке дводенне паломництво до Ікони Пресвятої Богородиці, що прославилася численними чудами на Ясній горі в Гошеві, що на Івано-Франківщині.

Воно й не дивно, адже молоді паломники були не самі, а разом з о. Мелетієм Рішком, ЧСВВ, який саме є Відповідальним за працю з молоддю у Василіянській Провінції Святого Миколая.

На Ясну Гору в Гошеві вже століттями збирається побожний народ з околиць та й не тільки, щоб занести до стіп Богородиці свої прохання, турботи, молитви та подяки. Численні паломники повертаються з цього чудового місця наверненими, оздоровленими, скріпленими у вірі та вдячними Богові та Пресвятій Богородиці за отримані дари та ласки.

Наша молодь теж не виняток. Адже вперше в житті змогли відвідати це прекрасне і намолене тисячами прочан місце. Прибувши до Гошівського монастиря Отців Василіян вони були захоплені і водночас зворушені тим інтер’єром, який тут побачили: фігурка Богородиці, камінь з Кани Галилейської, частичка Животворного Хреста у Гробі Господньому, «Голгота», гарно оздоблене монастирське подвір’я, церква та Чудотворна Ікона. Всі мали змогу помолитися та випросити в Богоматері те, чого їхнє молоде серце найбільше прагнуло.

Опісля зібравшись молоді паломники поїхали до ще одного місця, вже більше іншого характеру, що носить назву «Скелі Довбуша» – унікальна пам’ятка історії та природи. За переказами, у XVII—XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Всі були вражені побаченим та із захопленням оглядали гігантські скелі, печери, потаємні стежки, камені та ущелини між ними.

Після того всі знову повернулися до Гошева, де о 18 год. були на Святій Літургії, приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії та помолилися молебень до Христа Чоловіколюбця. Повечерявши, наші паломники ще мали можливість оглянути монастирську територію, придбати собі різного роду сувеніри у крамниці, на пам’ять про це паломництво, та пішли відпочивати, змучені далекою дорогою.

На другий день паломництва молодь була зранку на Божественній Літургії, а відтак поснідавши вирушила до рідного Закарпаття.

По дорозі додому вся група побувала біля водоспаду «Шипіт», який знаходиться поблизу села Пилипець, Міжгірського району, а звідти вирушили до свого любого села.

Незважаючи на те, що з неба час від часу падав легкий дощ і майже цілу подорож їх супроводжувала похмура погода у всіх на обличчі спостерігалася радість, а також всі залишилися задоволеними та захоплені від побаченого.

Повідомив: бр. Максим Пішта, ЧСВВ

Фото: Сергій Клованич


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції