Smaller Default Larger

Святкування празника Святого Священномученика Йосафата

10 листопада 2013 р., у Василіянському монастирі Пресвятої Трійці у Вільнюсі (Литва), відбулося святкування на честь Святого Священномученика Йосафата, Архиєпископа Полоцького, в якому взяли участь ченці-василіяни з пʼятьох Провінцій Василіянського Чину Св. Йосафата, в тому числі й з Василіянської Провінції Св. Миколая в Україні.

Для Монастиря Пресвятої Трійці, постать Святого Йосафата є по-особливому важливою, бо саме поріг цього монастиря в 1604 році, він переступив вперше. Звідси починалася його місія та великий монаший подвиг, який він зберіг до кінця свого праведного життя.

Вшановуючи Св. Йосафата – одного з провідних постатей Василіянського Чину, ченці взяли участь у святковій Утрені, а опісля, з ініціятиви місцевого Настоятеля о. Вінкентія Яніцького, ЧСВВ – у науковій конференції, метою якої був аналіз стану церковної унії в історії Литовської Держави. Під час конференції, яка відбувалася в храмі Пресвятої Трійці, слухачам були представлені три доповіді:

  1. «Міжконфесійні відносини в історії Литоської Держави. Кінець XVI – перша половина XVII ст.» – професор Марко Мельник.
  2. «Проблема наслідків унії в діяльності Йосафата Кунцевича» – професор о. Ярослав Москалик.
  3. «Митрополит В. Рутський – реформатор з’єдиненої Церкви» – о. Артур Маслей.

Після конференції, о 12 год., розпочалася Божественна Літургія, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, з яким співслужили: о. Вінкентій Яніцький, ЧСВВ, о. Сергій Крутовський, ЧСВВ, о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, о. Петро Кушка, ЧСВВ та інші отці, які прибули зі своїми парафіянами з різних куточків Литви, Латвії та Польщі. До святкування також долучилися місцеві отці та ченці латинського обряду.

Головне богослужіння прикрасив і звеличив своїм чудовим співом парафіяльний хор Успенської церкви з Варшави.

Як вже згадувалося, на святкування прибули ченці-василяни з п’яти різних Провінцій, а саме: Протоігумен о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, о. Сергій Крутовський, ЧСВВ, о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ – Провінція Найсвятішого Спасителя в Україні; о. Петро Кушка, ЧСВВ з Польської Провінції; д. Максим Пішта, ЧСВВ та бр. Еміліян Гавей, ЧСВВ – Провінція Святого Миколая в Україні; д. Луїс Вельтер з Аргентинської Провінції та бр. Стефан Вонсік з Бразилійської Провінції.

Після обіду ченці відвідали Посольство України в Литовській Республіці, де мали зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України п. Валерієм Жовтенком.

Повідомив: о. д. Максим Пішта, ЧСВВ


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції