Smaller Default Larger

Празник Стрітення Господнього у м. Мукачеві


«Нині відпускаєш слугу твого, Владико, за твоїм словом у мирі. Бо побачили очі мої спасіння твоє; що приготував ти перед усіма народами; світло на просвіту поганам, і славу люду твого, Ізраїля». (Пісня Симеона)

15 лютого 2014 р., в Празник Стрітення Господнього, у Мукачівському монастирі Сестер Василіянок, відбулися урочистості з нагоди престольного свята. Саме у цей день владика Ніл Лущак, ЧБМ, Єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, освятив каплицю і престол у вищезгаданому Монастирі.

Також в це свято, у новопосвяченій каплиці, за участю Владики Ніла Лущака та монашества, відбулася Конференція на тему «Богопосвяченого життя».

Святкування розпочалось з посвячення каплиці і престолу, а опісля Владика Ніл очолив Архієрейську Божественну Літургію. Після прочитання Євангелія, Архієрей виголосив проповідь на тему Празника Стрітення Господнього, прирівнявши цю євангельську подію до свята, яке сьогодні святкують Богопосвячені особи. У проповіді Владика наголосив на важливій місії Богопосвячених осіб, які за прикладом Ісуса, жертвують своє життя для проповіді Євангелія у сучасному світі.

В часі Літургії багато присутніх прихожан приступили до Святих Таїн Покаяння і Євхаристії.

Після закінчення Літургії, Владика привітав усіх Отців, Братів і Сестер, які посвятили своє життя Богові і заохотив їх бути свідками Христа у сучасному світі, що досить скептично ставиться до чернечого життя.

О. Веніамин Довганич, ЧСВВ, Ігумен Мукачівського монастиря Отців Василіян, подякував також Владиці за участь у цьому монашому святкуванні.

На святкових урочистостях були присутні: Декан м. Мукачева о. Йосип Ловска, Ігумен Боронявського монастиря о. Тарас Іванина, ЧСВВ, Намісник Малоберезнянського монастиря о. Даниїл Дербаль, ЧСВВ, Провінційний Настоятель Згромадження Воплоченого Слова о. Теодор та інші єпархіальні отці й ієромонахи.

У святкуваннях взяли участь також Провінційні та Генеральні Настоятельки жіночих Чинів і Згромаджень.

Літургію своїм співом супроводжував хор «Базилеус» з Мукачівського монастиря Отців Василіян. Після богослужінь було мирування і посвячення стрітенських свічок.

Відразу по обіді, Богопосвячені особи взяли участь у конференції на тему «Богопосвяченого життя», модератором якої був о. Веніамин Довганич, ЧСВВ.

Під час конференції було пригадано, що саме свято Стрітення Господнього, у 1997 році Блаженний Іван Павло II встановив днем Богопосвяченого життя та присвятив чимало Документів цій сфері церковного життя, адже монашество є серцевиною Церкви.

Оскільки цього року відзначаємо 25-ту річницю виходу Греко-Католицької Церкви в Україні з підпілля, основна тематика конференції була присвячена свідченню, яке давали Богопосвячені особи в роки підпілля.

Після завершального слова, Владика Ніл попросив усіх заспівати подячну пісню св. Амвросія, єп. Медіоланського «Тебе Бога хвалимо».

Ієродиякон Максим Пішта, ЧСВВПОСВЯЧЕННЯ КАПЛИЦІ І АРХІЄРЕЙСЬКА БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ
КОНФЕРЕНЦІЯ НА ТЕМУ БОГОПОСВЯЧЕНОГО ЖИТТЯ 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції