Smaller Default Larger

Папа: Кров сучасних мучеників – засів єдності християн

Папа: Кров сучасних мучеників – засів єдності християн

Подібно до того, як кров мучеників на світанку християнства стала засівом Церкви, так сьогодні кров численних мучеників, приналежних до різних конфесій, стає засівом єдності. Думками про це поділився Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 29 лютого 2016 р., Главу Ефіопської Православної Церкви Абуну Матіаса І.

Вітаючи достойного гостя та його супровід, Глава Католицької Церкви відзначив, що цей візит «зміцнює братерські узи, якими вже злучені наші Церкви». Згадавши про візити попереднього патріарха Абуни Паулоса до святого Івана Павла ІІ та Венедикта XVI та його виступ під час Асамблеї Синоду Єпископів, присвяченої Африці, Наступник святого Петра пригадав, що «у первісній Церкві було звичною практикою надсилати представників на синоди інших Церков».

Далі Єпископ Риму відзначив працю Спільної Міжнародної Комісії богословського діалогу між Католицькою та давньосхідними Православними Церквами та активну участь в її працях Ефіопської Православної Церкви. «Протягом останніх років Комісія вивчала фундаментальну концепцію Церкви як сопричастя, у значенні участі в сопричасті Отця, Сина і Святого Духа, – пригадав він. – Таким чином, ми відкрили, що у нас майже все спільне: одна віра, одне Хрищення, один Господь і Спаситель Ісус Христос. Ми об’єднані силою Хрищення, яке включило нас до одного Христового Тіла».

Ще раз підкресливши, що «того, що нас єднає, набагато більше від того, що нас розділяє», Папа Франциск зазначив, що «спільні страждання спричинилися до того, що християни, раніше поділені між собою з огляду на різні аспекти, ще більше наблизилися одні до одних». «У той самий спосіб, як пролиття крові мучеників стало засівом нових християн у первісній Церкві, сьогодні кров настільки численних мучеників, приналежних до всіх Церков, стає засівом єдності християн. Мученики та святі всіх церковних традицій вже становлять єдність в Христі, а їхні імена вписані до мартирологіону Божої Церкви», – наголосив Святіший Отець.

Зазначивши, що сьогодні Церква Ефіопії є свідком «нищівного насильства проти християн та інших меншин на Близькому Сході й у деяких частинах Африки», Глава Католицької Церкви наголосив: «Ми не можемо ухилитися від того, щоб знову не звернутися до тих, які керують долею політики й економіки із закликом поширювати мирне співжиття на основі взаємопошани та примирення, взаємопрощення та солідарності». А в контексті соціальних викликів, які переживає Ефіопія, Папа вказав на «простір співпраці між Церквами на користь спільного добра та збереження створіння».

«Ваша Святосте, дорогі браття, щиро сподіваюся, що ця зустріч започаткує новий період братерської дружби між нашими Церквами. Ми усвідомлюємо, що історія залишила нам тягар болючих непорозумінь та недовіри, через що просимо прощення та Божого оздоровлення. Молімося одні за одних, призиваючи заступництва мучеників та святих для всіх вірних, ввірених нашій душпастирській опіці. Нехай Святий Дух й надалі просвічує нас та провадить до згоди і миру, підтримуючи в нас надію досягти дня, в якому з Божою допомогою об’єднаємося навколо вівтаря Христової Жертви у повноті Євхаристійного сопричастя», – побажав Папа Франциск.

Пригадаємо, що візит до Ватикану Його Святості Абуни Матіаса І, Глави Ефіопської Православної Церкви, під час якого він зустрівся зі Святішим Отцем Франциском, відбувався від 26 до 29 лютого. Ефіопська Православна Церква належить до родини так званих Давньосхідних Православних Церков, які ще називають «дохалкідонськими», що визнають лише три перші Вселенські Собори.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2016/03/03/%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2_%D1%81%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D0%BC%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2_%E2%80%93_%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2_%D1%94%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96_%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F%D0%BD/1212650

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції