Smaller Default Larger

Розпочався візит Папи Франциска на Лесбос

Розпочався візит Папи Франциска на Лесбос

«Біженці – це не числа, а люди, які мають обличчя, імена, історії, тому потребують відповідного ставлення», – таке повідомлення з’явилося в обліковому записі Папи Франциска в соціальній мережі Твіттер о 7:00 римського часу, коли з міжнародного аеропорту Фюмічіно піднявся у небо літак, яким Глава Католицької Церкви після двогодинного перельоту прибув на острів Лесбос.

Вітаючись під час перельоту з журналістами, Святіший Отець зазначив, що «ця подорож дещо відмінна від інших». «Під час апостольських подорожей, – пояснив він, – ми їдемо, щоб робити багато речей: зустрічатися з людьми, спілкуватися… В цьому присутня радість зустрічі. Натомість, ця подорож позначена смутком. І це важливо: дана подорож є сумною. Ми їдемо назустріч найбільшій гуманітарній катастрофі після другої світової війни».

Папа підкреслив, що це буде зустріч з людьми, які страждають, а також – відвідини кладовища, яким стало Егейське море, в якому потонуло чимало біженців. «Кажу це не для того, щоб засмутити вас, але щоб ваша сьогоднішня праця причинилася до того, аби через ваші медіа передати стан моєї душі, з яким я здійснюю цю подорож», – додав він.

У міжнародному аеропорту Мілітіні – адміністративного центру цього острівного регіону Греції в Егейському морі, розташованого всього кілька кілометрів від берегів Туреччини, відбулася церемонія привітання. Главу Католицької Церкви зустрів Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас та два співтовариші в цій подорожі – Глави Константинопольської та Елладської Православних Церков. Прозвучали державні гімни Апостольської Столиці та Греції, в залі аеропорту відбулася приватна зустріч з Главою грецького уряду.

Як повідомив о. Федеріко Ломбарді, ТІ, що очолює прес-центр Ватикану, головною темою розмови Папи Франциска з Прем’єр-міністром Греції Алексісом Ципрасом була гуманітарна криза біженців та мігрантів, а також ситуція на острові Лесбос. У ході розмови підкреслено, що ця криза становить і європейську, і міжнародну проблему, яка вимагає всеохоплюючої відповіді, враховуючи європейські та міжнародні закони. Святіший Отець висловив признання грецькому народові, який, незважаючи на нелегку економічну ситуацію, зумів виявити гуманність, солідарність та відданість загальнолюдським цінностям.

Крім того, підкреслено необхідність опікуватись людьми, які рискують власним життям, перетинаючи Егейське та Середземне море, а це включає боротьбу з торгівлею людьми, потребу перекрити небезпечні морські шляхи і розробити безпечні процедури для розміщення біженців та мігрантів  в Європі.

З аеропорту Папа Франциск, Патріарх Вартоломей І та Архиєпископ Єронім від’їхали до табору біженців «Морія»

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2016/04/16/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%8F_%D0%B2%D1%96%D0%B7%D0%B8%D1%82_%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%B8_%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%B1%D0%BE%D1%81/1223201

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції