Smaller Default Larger

У Польщі розпочалися святкування 1050-річчя Хрищення

У Польщі розпочалися святкування 1050-річчя Хрищення

Від 14 до 16 квітня 2016 р. у Польщі тривають святкування 1050-річчя Хрищення. У перший день, 14 квітня, відбулися урочисте засідання Єпископської Конференції Польщі, екуменічна молитва на місці прийняття Хрищення князем Мєшком та Євхаристійне богослуження в катедральному соборі Ґнєзна, яке очолив Папський Легат кардинал П’єтро Паролін.

Християнська ідентичність Польщі, Всесвітній День Молоді та виклики, пов’язані з міграцією, були головними темами 372-го засідання Польського Єпископату, проведеного з нагоди 1050-річчя Хрищення Польщі. «Ми, насамперед, повертаємося до коріння, до джерел, і в цьому – наша радість і вдячність», – зазначив перед початком зібрання архиєпископ Войцєх Поляк, Гнєзнєнський Митрополит та Примас Польщі.

Архиєпископ Познаньський Станіслав Ґондецький, який очолює Польську Єпископську Конференцію, у свою чергу, зазначив, що прийняття Хрищення князем Мєшком стало визначальною подією для всього народу з цивілізаційної точки зору, яка на наступне тисячоріччя визначила історію країни. На думку ієрарха, одним із найважливіших питань надзвичайного засідання єпископату є пошук способів оживити віру молодих поколінь.

Наступна святкова зустріч відбулася на Лєдніцькомі острові, що в однойменному озері у північно-західній Польщі. Згідно з історичними дослідженнями, правдоподібно саме там, у надвечір’я Пасхи, 14 квітня 966 р., прийняв Хрищення князь Мєшко. На екуменічну молитву, яку очолив Примас Польщі архиєпископ Войцєх Поляк, зібралися польські єпископи, представники європейських єпископатів та різних християнських конфесій.

«Сьогодні, коли в 1050 річницю Хрищення Польщі ми сягаємо до спільного коріння нашого життя вірою, прагнемо ще раз усвідомити, що Таїнство Хрищення є знаком єдності, а також почути і спільно повторити, що Хрищення в Христі є закликом до Церков подолати свої поділи та видимим способом засвідчити сопричастя», – наголосив архиєпископ Войцєх Поляк.

Учасники проказали апостольський Символ Віри та піднесли подячні молитви за все добро, отримане протягом 1050 років завдяки вірі в Ісуса Христа та за апостолів, свідків і мучеників, які проповідували визволяючу силу Євангелія. Молитовні намірення виголошували представники Церков, які входять до Польської Екуменічної Ради.

Головною подією святкувань у Ґнезно, що відбулися 14 квітня, була урочиста Свята Меса в катедральному соборі, яку очолив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, Легат Папи Франциска. У святкуваннях беруть участь представники кільканадцяти країн світу, між якими, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, кардинал Петер Ердьо, Архиєпископ Будапешту-Ештерґому, який очолює Раду Єпископських Конференцій Європи, очільники Білоруського, Литовського, Ірландського єпископатів та Єпарх Мукачівський владика Мілан Шашік.

Проповідь виголосив Гнєзнєнський митрополит, який закликав вірних відповісти у своєму сумлінні на запитання про те, чи протягом історії дійсно вдалося у повноті здійснити християнський дух у собі самих та в народі. Після проповіді відбулося відновлення обітниць Хрищення.

Наприкінці богослуження, в якому взяли участь представники найвищої державної влади Польщі, зі словом привітання до присутніх звернувся кардинал П’єтро Паролін, який також поблагословив та вручив місійні хрести 37 місіонерам, які вирушать проповідувати Євангеліє у різні кінці світу. Це 15 священиків, диякон, мирянин, францисканець та 15 черниць, які працюватимуть у Перу, Болівії, Замбії, Камеруні, Еквадорі, Парагваю, Танзанії, на Філіппінах, в Південній Кореї та Центральноафриканській республіці.

Подальші загальнонаціональні святкування за участю Папського Легата відбуваються у Познані 15-16 квітня. Вони включають наради єпископату, Євхаристійні богослуження, духовні та культурні заходи.

Джерело:  http://uk.radiovaticana.va/news/2016/04/15/%D1%83_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%89%D1%96_%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8F_%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_1050-%D1%80%D1%96%D1%87%D1%87%D1%8F_%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F/1222925

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції