Smaller Default Larger

Похорон Папи Венедикта XVI

Похоронну Святу Месу на площі Святого Петра очолив Папа Франциск.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Ще задовго до світанку 5 січня 2023 р. на площу Святого Петра у Ватикані, оповиту туманом, почали прибувати вірні. Вони прийшли, щоби провести в останню путь того, хто протягом свого священичого, єпископського та папського служіння провадив їх до Христа, а протягом останніх майже десяти років супроводжував на цій дорозі своїми молитвами. Десятки тисяч вірних заповнили площу, щоби взяти участь у похороні вислуженого Папи Венедикта.

Коли о 8:45 місцевого часу труну винесли на площу, учасники богослужіння привітали процесію оплесками. Труну, поставлену перед вівтарем, покладено розгорнуту Євангелію, після чого розпочалося проказування молитви на вервиці.

Богослужіння, яке розпочалося о 9:30 місцевого часу, очолив Папа Франциск, з яким співслужили приблизно 130 кардиналів, 400 єпископів і 3700 священиків, між якими були глави Східних Католицьких Церков, єпископи з України та українські єпископи з діаспори. Відповідно до форми, впровадженої після того, як у Папи Франциска розпочалися проблеми з коліном, він очолював богослужіння та виголосив проповідь, а Літургію Євхаристії очолив кардинал Джованні Баттіста Ре, Декан Колегії Кардиналів.

Згідно з бажанням Венедикта XVI, церемонія мала скромний характер. Лише дві делегації – з Німеччини та Італії, очолені президентами та главами урядів – мали офіційний статус, але в приватній формі в богослужінні брали участь деякі монархи, президенти та прем’єр-міністри, інші представники урядів. Офіційно були представлені також різні християнські конфесії.

Наприкінці Святої Меси Папа Франциск звершив обряди останнього прощання (Commendatio і Valedictio). Труну під траурний передзвін і оплески учасників богослужіння перенесено до крипти базиліки Святого Петра для поховання.

 

*******

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції