Smaller Default Larger

Гошівський монастир Отців Василіян

 

Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1509 р., коли монастир було внесено до реєстру Київської митрополії. Початкове розташування монастиря було в урочищі Чорний Ділок. Наприкінці 70-х – на початку 80-х рр. XVII ст. монастир із Чорного Ділка перенесено на Ясну Гору.

5 серпня 1737 р.в монастирському храмі засіяла чудотворна ікона. Тільки до кін. ХVІІІ ст. у літописі монастиря вже було зафіксовано 117 чудес через заступництво Божої Матері в Гошеві.

Після приходу ігумена о. Юліана Мокрицького в 1833 р. стаються великі зміни: за проектом архітектора Мозера розпочинається будівництво монастиря на 16 келій, мурованої церкви у вигляді рівностороннього хреста з ротондою в середині та двоповерхової восьмигранної дзвіниці. Будівництво монастиря закінчилося 1837 р., а в 1842 р. – церкви, яку було посвячено 19 серпня того ж року.

Від 19 серпня 1937 р. до 28 серпня 1938 р. на Ясній Горі проходили ювілейні святкування з нагоди 200-річчя перенесення чудотворної ікони Матері Божої до монастирської церкви. Їхньому проведенню передувала копітка робота, пов’язана з капітальним ремонтом і добудовою монастиря та церкви, було здійснено реставрацію чудотворної ікони.

Найтяжчі часи випробувань для Гошівського монастиря настали після приходу радянської армії на територію Західної України, у часи Другої світової війни та в період тоталітарного режиму.

Монастир на Ясній Горі 27 березня 1950 р. було закрито, а монахів заарештовано. Приміщення монастиря було передано для організації дитячого будинку, який діяв до 1978 р., а впродовж 1978 - 1988 рр. в монастирських приміщенняхвлаштовано базу відпочинку Івано-Франківського підприємства «Позитрон».

У лютому 1990 р. обитель повернули законним власникам – Чинові Святого Василія Великого, що стало початком відродження чернечого життя на Ясні Горі.

Поступово монастир почав підійматися з руїни.

За цей час багатолюдей знайшли у стіп Божої Матері, що в Гошеві, духовне й фізичне зцілення. Підтвердженням цього є численні свідчення, а як видимий знак – золоті корони та шати для Божої Матері в Гошеві, які поблагословив Святіший Вселенський Архиєрей Бенедикт ХVІ, Папа Римський, 1 липня 2009 р. Б.

Урочисті святкування з нагоди встановлення золотих шат і корон відбулися в Празник Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня 2009 р. Б.

2009 р. Б. справді став роком великої Божої благодаті для Гошівської святині. Окрім коронації ікони, 7 квітня, у празник Благовіщення Пресвятої Богорордиці, відбулося посвячення каплиці на відпустовій площі, а 4 червня

Гошівський Марійський Центр приєднано до зв’язку духовного споріднення із Папською Базилікою Святої Марії Великої, що стало підставою для того, що Апостольська Пенітенціарія своїми Протоколами № 354/09/І та № 355/09/І від 4 червня 2009 р. Б. надала повний відпуст, який можуть отримати вірні у святині на Ясній Горі в Гошеві з числа тих, якими втішається Папська Базиліка Святої Марії Великої.

27 вересня 2010 р. Б. чин освячення наново відреставрованої хресної дороги і каплиці гробу Господнього здійснив єпископ Іриней Білик, ЧСВВ.

В празник Преображення ГНІХ 2011 р. Б. чин освячення нового іконостасу в монастирському храмі провів єпископ Софрон Мудрий, ЧСВВ.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.