Smaller Default Larger

Рік Віри в Україні

Відзначення року Віри у Українській Греко-Католицькій Церкві, в Мукачівській Греко-Католицькій Єпархії та в Римо-Католицькій Церкві в Україні.

«Один Господь, одна віра, одне Хрещення» – під таким гаслом триватиме Рік віри в УГКЦ, який 14 жовтня 2012 року в соборі св. Софії в Римі урочисто відкрив Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук. Оргкомітет, який очолює Єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз, ЧНІ, оприлюднив перелік духовних заходів на загальноцерковному рівні, що відбуватимуться в контексті Ювілею 1025-ліття Хрещення Русі-України. Зокрема, передбачено провести загальноукраїнську екуменічну конференцію, присвячену річниці Володимирового Хрещення, видати низку брошур з життєписами святих, мучеників та ісповідників віри УГКЦ.

У центрі уваги духовенства і вірних Апостольський лист Святішого Отця Венедикта XVI «Двері віри» (Porta fidei) та Послання Глави УГКЦ з нагоди Року віри. Запропоновано здійснювати прощі з особливим наголосом на поглибленні віри: до Святої Землі і Єрусалиму, відновлюючи зв’язок із Єрусалимською Церквою – матір’ю всіх Церков; до святинь Києва і Київської митрополії, як джерел віри УГКЦ; до Риму, як осідку єпископа, який має Христове доручення «утверджувати у вірі братів». Представники оргкомітету Року віри також рекомендують розповсюджувати популярні коментарі різних аспектів християнської віри київської традиції, започаткувати програму катехуменату в душпастирській практиці УГКЦ задля впровадження у віру нових членів Церкви та поглиблення віри в охрещених.

Мукачівська католицька єпархія візантійського обряду розпочала цей Рік віри також як спомин 1150-річчя початку євангелізації слов’ян, яку на теренах Підкарпатської Русі проводили святі рівноапостольні Кирило і Методій та їхні учні. «Рік віри є дуже важливим, він має допомогти нам з новим ентузіазмом, новим посвяченням замислитися, як передавати віру в наших сім’ях і в наших парафіяльних спільнотах, – зазначив у Пастирському листі Мукачівський єпарх владика Мілан Шашік, ЗМ. – Насамперед, всім нам потрібно згадати, що християнська родина – це перше місце, де передається віра».

У Львівській архидієцезії РКЦ в Україні Рік віри розпочато дещо пізніше, 1 січня 2013 року, що було пов’язано із заходами Ювілею 600-ліття перенесення осідку єпископів з Галича до Львова, – пояснив в інтерв’ю для Ватиканського Радіо архиєпископ-митрополит Львівський латинського обряду Мечислав Мокшицький. У львівський митрополичій базиці Успіння Пресвятої Діви Марії, звертаючись до духовенства і вірних, архиєпископ Мокшицький зазначив, що сучасна людина як самаританка біля криниці, може заново відчути потребу йти, аби слухати Ісуса, який закликає нас вірити Йому і зачерпнути з його джерела, що б’є живою водою.

В інших дієцезіях РКЦ в Україні Рік віри розпочато 11 жовтня 2012 р. «В Році Віри усі вірні, ієрархія і Божий люд, повинні навчитися передавати правди Євангелія сучасному зісвітченому світові», – наголосили в Пастирському листі ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Мар’ян Бучек і його єпископ-помічник Ян Собіло, заохочуючи до Євхаристйниї процесій у всіх парафіяльних спільнотах. «Поглиблюючи віру, маємо обов’язок віддати публічну честь Богові, присутньому серед нас», – наголосили ієрархи.

Декрет про індульгенції на Рік віри видав ординарій Київсько-Житомирської дієцезії архиєпископ Петро Мальчук, ЧБМ, нагадавши, що індульгенція – це відпущення перед Богом тимчасової кари за гріхи, вина за які вже відпущена; вірні Христові отримують індульгенцію для себе або для покійних за окреслених умов через служіння Церкви, яка, будучи розпорядником благ відкуплення, роздає їх із скарбниці заслуг Христа та Святих (Кодекс Канонічного Права 992). Визначено 12 храмів та встановлено дні, коли віруючі, виконуючи приписані молитви та дії, можуть отримати дар повної індульгенції (відпусту) для себе або покійних. Це житомирська катедра св. Софії, київська протокатедра св. Олександра, Санктуарій Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в м. Бердичеві, дієцезіальний Санктуарій Матері Божої Фатимської в м. Довбиші, а також храми в містах Ємільчине, Ворзель, Коростень, Новоград-Волинський, Коростишів, Романів, Ружин та Черкаси.

Костянтин Чавага

Радіо Ватикан

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.